Wesele jest wspaniałym czasem, kiedy możesz podzielić się swoją radością z bliskimi. W trakcie przygotowań zastanawiamy się, które atrakcje powinny zostać, a z których można zrezygnować. Dobrym pomysłem jest zakupienie księgi gości. 

Czemu warto mieć księgę gości na weselu?

Jednym z często spotykanych elementów jest księga gości. Wesele bez takiej atrakcji wydaje się nieco niepełne. Księga gości pozwoli na zapisanie wszystkich życzeń, ale również będzie później piękną pamiątką dla młodego małżeństwa. Każdy z gości daje kartkę z życzeniami, kwiaty lub kopertę. Te jednak nie są trwałe — pieniądze jako prezent są wydawane na potrzeby Państwa Młodych, kartki z życzeniami niestety giną lub zajmują zbyt wiele miejsca, by je przechować. Kwiaty z kolei są piękne, ale później szybko więdną. Księga gości to idealne dopełnienie przyjęcia weselnego, ponieważ można w niej zapisać wszystkie życzenia, myśli oraz świeże wrażenia z wesela. Państwo Młodzi mogą później przeglądać ją i wspominać wesele. To także świetne miejsce na zdjęcia z foto budki lub zdjęcia od fotografa. Wtedy księga gości staje się swoistym albumem ślubnym, przeplecionym życzeniami od najbliższych. Ta wzruszająca pamiątka nie jest kosztowna, a na pewno da wiele radości, zarówno gościom, jak i Państwu Młodemu. 

Jak wybrać księgę weselną?

Księga gości na weselu powinna być stylistycznie dopasowana do przyjęcia weselnego — wybierając bardziej rustykalne klimaty, warto wybrać taką księgę, która będzie oprawiona w naturalne materiały, np. drewno. Nieco wypłowiałe i postarzałe kartki dodadzą jej uroku. Na eleganckim przyjęciu weselnym lepiej jest kupić wytworną księgę gości, ozdobioną złoconymi literami oraz oprawioną np. w skórę. Musi być ona częścią dekoracji, dlatego powinna być dopasowana stylistycznie do przyjęcia. 

Gdzie postawić księgę gości?

Księga gości powinna być ustawiona w takim miejscu, gdzie będzie widoczna. Dobrym wyborem jest postawienie jej przy wejściu do sali weselnej lub w pobliżu foto budki. Dzięki temu goście weselni będą mogli wklejać do niej swoje zdjęcia na pamiątkę. Dobrze jest zorganizować osobny stoli na księgę gości, przygotować flamastry, długopisy oraz naklejki. Dzięki temu księga gości stanie się wspaniałą książką, pełną kolorów i życzeń dla Państwa Młodych. Jej strony mogą być zapełnione również rysunkami tych mniejszych gości weselnych, co doda jej niepowtarzalnego uroku. Ważne jednak, by maluchy nie traktowały jej jako brudnopisu, dlatego oprócz księgi gości wesele powinno mieć miejsce dla mniejszych gości. Mała bawialnia z kartkami i flamastrami pozwoli maluchom samodzielnie przygotować rysunki, bez potrzeby malowania w księdze gości. Mogą one z kolei dodać swoje małe dzieła i włożyć je do środka. 

Księgę gości kupimy w sklepie z akcesoriami ślubnymi, papeterii, ale również można ją zamówić wraz z zaproszeniami na ślub, zawieszkami na alkohol i winietkami. Dzięki temu wszystko będzie miało swój niepowtarzalny urok, ale także będzie spójne z całą koncepcją wesela i wystrojem sali weselnej.