Gipsówka to roślina, który świetnie nadaje się do bukietów. Jest lekka i łatwa w formowaniu, dzięki czemu można z niej stworzyć dowolny kształt. Od wielu lat to dekoracja idealna na wesele. Dzięki uprzejmości florystów z Rose du Château pokażemy Ci jak zobić taki bukiet samemu. Oczywiście jeśli masz możliwość najlepiej zamówić kwiaty u ekspertów. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie każdy dysponuje takim budżetem. Poniżej znajduje się instrukcja, jak stworzyć bukiet z gipsówki.

DIY krok po kroku

W tym poradniku przedstawimy dekorację z samej gipsówki bez dodatku innych roślin. Chcemy aby kompozycja stworzyła chmurę w stylu vintage. Jesteśmy fanami wszystkiego co ładne, delikatne i romantyczne.

  1. Najpierw przygotuj materiały: około 10 pęczków gipsówki, nożyczki lub ostre narzędzie do cięcia, rafię bądź wstążkę i papier - najlpiej wrapowy, dostosowany kolorem do koloru gipsu,
  2. Następnie obetnij sekatorami końce łodyg pod kątem 45 stopnii, aby większą powierzchnią wchłaniały wodę. Dzięki temu prostemu zabiegowi, bukiet będzie dłużej świeży,
  3. Usuń z łodyg wszystkie zbędne liście, tak aby były całkowicie oczyszczone,
  4. Rozłóż papier wrapowy, połóż kwiaty na nim starając się ułożyć kształt niepełnej kuli. Zawiń papier, składając go pod kątem 45 stopnii w koło łodyg. Papier obetnij i zaklej, taśmą klejącą. Zrób tak jeszcze 2 razy, pod różnym kątem, aby stowrzyć efekt wrapu.
  5. Ostatnim etapem jest wstążka - obwiąż nią łodygę, bądź początek papieru. Możesz również zrobić jej ładną kokardę.

Załącznik:
bukiet z gipsówki Rose du Chateau .jpg

Bukiet z gipsówki na ślub

Bukiet z gipsówki na ślub to idealna propozycja dla osób, które lubią prostotę i elegancję. Gipsówka jest materiałem bardzo lekkim, dlatego bukiet będzie się prezentował łagodnie i delikatnie. Bukiety są najczęściej wykonywane ze śnieżnobiałej gipsówki, ale można też spotkać się z innymi odcieniami – np. różowymi czy niebieskimi. Obecnie dominują wiązanki ślubne z samą gipsówką, bez innych dodatków. Taka kompozycja jest łatwa do zrobienia i bardzo efektowna. Wykonanie zajmie tylko kilka chwil, a efekt końcowy na pewno zadowoli Młodą Parę. Pomimo popularności od wielu lat, taki zestaw jest ciągle na topie i nie zapowiada się zmiana tego trendu. 

Kolory i odmiany gipsówek

Kolory są tak różnorodne, że bez problemu każdy znajdzie coś dla siebie. Najpopularniejsze rośliny występują w odcieniach bieli, ecru, delikatnego różu, fuksji, a nawet błękitu. 
Ciekawym pomysłem jest użycie gipsówek w dwóch, a nawet trzech różnych kolorach. Najczęściej stosuje się tutaj połączenia bieli i różu lub fuksji, zółci i błękitu. Taka kompozycja nosi nazwę "bukiet LGBT", bądź "bukiet z gipsówki rainbow"

Gipsówka powszechnie znana na świecie jako "Baby’s Breath", to rodzaj około 100 gatunków roślin pochodzących z Europy, Azji i Afryki Północnej. Nazwa gatunku jest inspirowana zamiłowaniem do gleb bogatych w wapń, w tym gipsu. Oddech Dziecka jest również odporny na upały, suszę i glebę.

Najbardziej rozpowszechnione są gipsówki w 3 odmianach: 

  • Gypsophila Xlence
  • Gypsophila Million Stars
  • Mirabella Larger

Główną różnicą między odmianami jest wielkość główek kwiatowych. Gypsophila Xlence ma największy rozmiar, a Million Stars wiele małych gałązek tworzących trójwymiarowy efekt.

Kwiaty Gipsówki na stół

Bukiet z gipsówki może mieć wiele zastosowań. Poza dekoaracją Panny Młodej, kwiaty mogę fantastycznie udekorować stół. Wystarczy umieścić je w wazonie i dolać zimnej wody. Polecamy wazon bez cieńkiej szyjki z uwagi na objętość kwiatów. W tym przypadku papier nie jest konieczny i wystarczą same kwiaty. Taka dekoracja wnosi do domu niesamowitą lekkość i czystość. Kwiaty powinno być świeże nawet przez 3 tygodnie!

Załącznik:
bukiet gipsówka jasnoróżowa.jpg

Cena Bukietu

Gipsówka może być sprzedawana na kilka sposobów. Generalnie przyjmuje się, że średnia cena za 1 gałązkę gipsówki dochodzi do 6 zł. W stylu minimalistycznym wystarczą około 3-4 szt. Aby jednak zapełnić flakon i stowrzyć efekt chmurki należy zastosować większą ilość czyli około 10-13 szt. Drugą metodą jest sprzedaż na gramy. Kilogram gipsówki obecnie dochodzi do 50 zł. Oczywiście możemy zamówić gotowy i zawinięty w ozdobny papier bukiet z gipsówki. W internetowej kwiaciarni to koszt mniej więcej 200 zł z dostawą. 

Gipsówka z dostawą do domu

Zdajemy sobie sprawę, że przy ograniczonym budżecie na dekoracje ślubne, jak najwięcej elementów staramy się redukować. Jeżeli jednak możemy pozowlić sobie na taki wydatek, floryści Rose du Château przygotowali wyjątkową ofertę bukietów ślubnych z gipsówki. Składaja się one z najlepszych odmian, z najdłuższymi łodygami i elgenckim papierze w stylu wrap, przewiązanym uroczą wstążką. To fantastyczny pomysł, również jako dekoracja do domu. Dostawa odbywa się w całej Polsce, 6 dni w tygodniu. Bukiet z gipsówki jest fantastycznie i estetycznie zapakowany. 

Załącznik:
bukiet z białej gipsówki.jpg