Samochody z USA są konstruowane według nieco innych standardów niż auta europejskie. Nawiasem mówiąc, jest to jedna z przyczyn, dla których cieszą się one tak dużą popularnością wśród polskich (i nie tylko) kierowców. Jak tendencje te przekładają się na obrót uszkodzonymi, amerykańskimi samochodami osobowymi?

Różne poziomy uszkodzeń

Trzeba pamiętać, że uszkodzone auta z USA nie muszą być zniszczone w takim samym stopniu. Dla wielu amerykańskich kierowców auto jest nie do użytku, jeśli zostało uszkodzone na skutek np. kolizji drogowej lub innego, drobnego wypadku. Co ciekawe, na amerykańskich giełdach motoryzacyjnych większość pojazdów jest uszkodzona w ledwie zauważalny sposób. Taki samochód można nie tylko łatwo naprawić, ale też nabyć w dużo niższej cenie. Oznacza to, że z punktu widzenia Europejczyka, inwestycja w uszkodzone pojazdy z Ameryki może się opłacać.

Jak zdefiniować uszkodzenie?

Naturalnie zakup uszkodzonego, amerykańskiego auta w ciemno nie zawsze musi się opłacać. Często bywa tak, że pojazdy te są uszkodzone na skutek różnych katastrof naturalnych. Mowa tu m.in. o powodziach, które na terenie USA pojawiają się stosunkowo często. Takich pojazdów nie warto kupować, gdyż woda mogła uszkodzić nie tylko samo nadwozie, lecz również znajdujące się w pojeździe komponenty elektryczne. Fakt, takich ogłoszeń na amerykańskim rynku jest stosunkowo niewiele, ale wciąż się one pojawiają, w związku z czym inwestor z Polski musi na nie uważać.

Cena naprawy uszkodzonego auta amerykańskiego w Polsce

Koszt naprawy uszkodzonego auta z USA wcale nie musi być na tyle duży, jak na pierwszy rzut oka mogłoby się to wydawać. Trzeba pamiętać, że nawet w pełni sprawny, bezwypadkowy wóz musi zostać w Polsce poddany pewnym przeróbkom technicznym. Wykonuje się je ze względu na konieczność dopasowania pojazdu zza oceanu do wymogów polskiego prawa o ruchu drogowym. Koszt tych napraw oscyluje zwykle w granicach 1000 - 2000 złotych.

Inwestować, czy nie?

To od kierowcy zależy, czy warto inwestować w uszkodzone auta z USA. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z pomocy doświadczonego sprzedawcy, który w takiej transakcji będzie pełnił rolę pośrednika. Osoba ta (a w zasadzie firma) ma olbrzymią wiedzę na temat amerykańskiego rynku motoryzacyjnego, w związku z czym może ona doradzić, czy dana inwestycja jest faktycznie opłacalna.

Podsumowując, kupno uszkodzonego pojazdu z USA nie zawsze musi być nieopłacalne. W niektórych sytuacjach może być ono dużo korzystniejszą inwestycją, niż zakup w pełni sprawnego samochodu osobowego.

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki