Dla każdego ogrodnika zapewnienie uprawom optymalnych warunków wzrostu jest kluczowe. Jednak pogoda niekoniecznie temu sprzyja. Dlatego warto rozważyć zakup solidnej, profesjonalnej szklarni ogrodowej. Co ważne, nawet nie trzeba ruszać się z domu, ponieważ nowoczesne modele szklarni zapewnia internetowy Sklep Arlen Team.

Wielosezonowe szklarnie z poliwęglanu w sklepie Arlen Team

W ofercie rynkowej można znaleźć bardzo różnorodne cieplarnie. Niektórzy decydują się na tradycyjne z pokryciem szklanym lub foliowym. To nie zawsze dobry wybór. Folię łatwo zniszczyć, a kruchość szkła też sprawia problemy eksploatacyjne. Poza tym to nie są materiały, które długo trzymają ciepło.

Warto zatem przyjrzeć się zaletom modeli poliwęglanowych na stelażu ze stali ocynkowanej, jakie można znaleźć w ofercie Arlen Team. Użytkownicy podkreślają ich trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Nawet po kilku sezonach nie widać większych śladów, intensywnego przecież wykorzystania. Solidność konstrukcji sprawia, że szklarnia pozostaje w nienaruszonym stanie mimo huraganowych wiatrów i silnych opadów.

Poliwęglanowa szklarnia - Sklep Arlen Team

Jednak największą zaletą, jaka ma szklarnia poliwęglanowa od Arlen Team wydaje się wyjątkowa kumulacja ciepła – nawet sześciokrotnie większa niż w przypadku modeli szklanych. Dzięki temu okres wegetacyjny roślin zostaje przedłużony co najmniej do 9 miesięcy, a są nawet śmiałkowie, którzy decydują się na uprawę zimową niektórych roślin odporniejszych na zimno.

Szklarnia sklep Arlen Team na medal!

Szklarnie poliwęglanowe okazują się nie tylko niezwykle funkcjonalne, ale atrakcyjne wizualnie. Ich prosty design idealnie komponuje się zarówno z bryłą domu, jak i roślinami w ogrodzie. Do wyboru jest kilka interesujących modeli w różnych formach i wymiarach, o profilach otwartych lub zamkniętych. Najmniejsze z nich bez problemu zmieszczą się nawet na wąskich oraz niewielkich działkach. Co ważne, szklarnie z poliwęglanu mają charakter modułowy, więc łatwo zwiększyć powierzchnię pod uprawę cieplarnianą poprzez dodanie dwumetrowego segmentu.

Początkujący ogrodnicy często mają problem, na jaką szklarnię się zdecydować. Jednak w sklepie Arlen Team mogą liczyć na fachowe doradztwo, także w kwestii montażu i eksploatacji. Od razu należy zaznaczyć, że szklarnia poliwęglanowa nie wymaga stawiania fundamentów, więc jej instalacja nie sprawia wielkich problemów – trochę kojarzy się z budowaniem konstrukcji z klocków lego.

Warto jeszcze podkreślić, że szklarnie z Arlen Team można wyposażyć w dodatkowe, profesjonalne udogodnienia obsługi w postaci automatycznego systemu wietrzenia oraz automatycznego nawadniania kropelkowego.