Na motocyklu można jeździć praktycznie przez cały rok, jednak gdy tylko nadchodzą chłodniejsze dni, może to być mniej komfortowe. Jak się przygotować do jazdy późną jesienią, w trakcie zimy oraz wczesną wiosną? Co zrobić, aby podróż na tym pojeździe nadal była przyjemnością? Podsuwamy kilka przydatnych rad!

Zadbaj o odpowiedni strój

Przede wszystkim zaopatrz się w odpowiedni strój. W czasie chłodów i mrozów zdecydowanie warto mieć na sobie bieliznę termoaktywną. Choć zwykle mówi się o niej w kontekście biegania, jazdy na rowerze, czy jazdy na nartach, doskonale sprawdzi się także w trakcie zimowej jazdy na motocyklu, pomagając w odpowiedniej regulacji ciepła.

Świetnie sprawdzają się w tym zakresie produkty marki Brubeck, która jest po prostu wyspecjalizowana w tej dziedzinie, tworząc naprawdę solidną odzież, znacznie lepszą od najtańszych i często niedostatecznie efektywnych ubrań dostępnych w marketach i dyskontach. Z naszej strony polecimy też odzież i akcesoria motocyklowe marki Rebelhorn, po prostu stworzone z myślą o miłośnikach tych pojazdów.

Ale bielizna termoaktywna to nie wszystko. Warto też sięgnąć po buff, czyli rodzaj sportowego komina, czasem nazywanego też bandaną wielofunkcyjną Dzięki swojej budowie świetnie nadaje się jako osłona szyi – co przy niskiej temperaturze staje się bardzo istotne dla zdrowia.

Strój to nie wszystko, zadbaj też o motocykl

Jesienią i zimą motocykliści muszą się liczyć nie tylko z niskimi temperaturami, lecz również ze zwiększonym ryzykiem mniejszego lub większego uszkodzenia pojazdu. Błoto na drodze, piasek lub sól odpryskująca na pojazd – to wszystko może wpływać na stan lakieru. Właśnie dlatego warto zaopatrzyć się w tank pady – naklejki chroniące bak pojazdu przed drobnymi zarysowaniami.

Dobrym pomysłem będzie też sięgnięcie po crash pady, bo przy śliskiej nawierzchni prawdopodobieństwo, ze staną się przydatne mocno rośnie. Warto też zaopatrzyć się w osłony chłodnicy (tu doskonale sprawdzają się produkty R&G) i… podgrzewane manetki.

Wiele przydatnych rzeczy można znaleźć przeglądając akcesoria takie jak crash pady, tankpady, osłony chłodnicy, podgrzewane manetki i inny sprzęt od R&G. Często są to rzeczy, które naprawdę znacząco podnoszą jakość zimowej jazdy.