Przez wiele lat profesjonalne podsłuchy były sprzętem używanym jedynie przez detektywów oraz członków służb specjalnych. W ostatnim czasie wiele się zmieniło – są one powszechnie dostępne, a dodatkowo posiadają niewielkie rozmiary, które pozwalają na ukrycie ich niemal wszędzie. Warto jednak zdać sobie sprawę, że tzw. pluskwę może mieć każdy z nas - profesjonalnego podsłuchu nie da się zauważyć ani usłyszeć. Jeżeli masz takie podejrzenia - sprawdź, czym jest podsłuch i jak łatwo można go wykryć.

Kilka słów o podsłuchu

Czym tak naprawdę jest wszystkim znana pluskwa? To nic innego jak miniaturowy nadajnik radiowy, który połączony jest z mikrofonem. Dzięki niej możliwe jest skuteczne podsłuchiwanie danej osoby lub otoczenia, a także przekazywanie tych informacji do określonego odbiornika. Podsłuchy są używane nie tylko przez policję, detektywów czy członków działalności przestępczej, ale także zazdrosnych małżonków, polityków, a nawet dziennikarzy. Obecnie na rynku istnieją dziesiątki rodzajów podsłuchów, które idealnie dopasowują się do potrzeb danej osoby i sytuacji dzięki różnym formom, kształtom, rozmiarom, a nawet właściwościom. Podstawowy podział tych urządzeń jest prosty – jeden rodzaj to pluskwy transmitujące dane za pomocą sieci GSM, drugi zaś pozwala na transmisję informacji za pomocą fal radiowych. To jednak nie wszystko – niektóre z nich posiadają dedykowany lokalizator, czyli tracker, który pozwala na dodatkowe namierzanie osoby, która posiada przy sobie podsłuch. Warto pamiętać, że sprzęt tego typu należy kupować u sprawdzonych sprzedawców, na przykład mking.pl.

 

Pluskwa i jej rodzaje

Rodzajów podsłuchu jest kilka. Najczęściej spotkać się można z urządzeniami GSM, które dzięki karcie SIM i operatorowi komórkowemu pozwalają na łatwy podsłuch otoczenia i osoby, który posiada pluskwę. Dodatkowo taka inwigilacja możliwa jest z każdego miejsca na świecie – jedynym warunkiem jest zasięg GSM. Wiele z profesjonalnych podsłuchów posiada lokalizator GPS. Jest on nieoceniony w przypadku kradzieży danej rzeczy, samochodu czy nawet zwierzęcia – bez problemu można szybko namierzyć skradziony obiekt, a dodatkowo podsłuchać złodzieja. Do lamusa odchodzą już natomiast (kiedyś najbardziej popularne) pluskwy analogowe – w ich przypadku przekazywane informacje przekazywane być mogą tylko w czasie rzeczywistym, a dodatkowo są łatwe do wykrycia, więc nie spełniają one swoich podstawowych funkcji.

 

Czy podsłuch da się znaleźć?

Wiele osób podejrzewa, że padło ofiarą podsłuchu, a co za tym idzie – chcą się dowiedzieć, czy pluskwę można znaleźć i w jaki sposób to zrobić. Bądźmy ze sobą szczerzy – najszybszym i najbardziej skutecznym sposobem na wykrycie tego typu sprzętu jest użycie profesjonalnego detektora. Dzięki niemu możliwe jest natychmiastowe wychwycenie nieznanych fal i zlokalizowanie potencjalnego podsłuchu. W przypadku podejrzeń warto także… dokładnie przeszukać całe pomieszczenie, w którym znajdować się może urządzenie podsłuchujące. Być może brzmi to banalnie, jednak dokładne przeszukanie wszystkich miejsc, zakamarków, mebli oraz mało widocznych przestrzeni zazwyczaj kończy się odnalezieniem „niechcianego lokatora”. Warto pamiętać także o tym, że pluskwy mogą być umieszczone w telefonie, zegarku, portfelu, a nawet rękawie czy kieszeniach spodni.

 

Podsłuchy stają się coraz bardziej popularne, dlatego warto uważniej się im przyjrzeć. Niektóre z nich posiadają także lokalizator i z dokładnością wskazać mogą miejsce przebywania urządzenia, w razie podejrzeń warto więc szybko znaleźć pluskwę.

 

 

 

 

 

 

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki