Jazda na rolkach to jeden z ulubionych rodzajów spędzania wolnego czasu wielu osób. Nie ma nic przyjemniejszego od wiatru we włosach podczas jazdy między alejkami czy po miejskich ulicach. Aby jednak rozrywka była bezpieczna, koniecznie trzeba posiadać odpowiednie ochraniacze oraz profesjonalny kask, który ochroni głowę podczas upadku.

Najważniejszy kask

Kask to najważniejsza część ubioru rolkarza, która ma za zadanie chronić jego głowę podczas ewentualnego upadku. Jest on obowiązkowy nie tylko podczas zawodów i nie tylko dla dzieci – każdy entuzjasta tego sportu, bez względu na stopień swojego zaawansowania powinien być w niego wyposażony. Kupując kask, zwróć uwagę na to, z jakiego materiału został wykonany. Wysokiej jakości modele znajdziesz tutaj: https://roooolki.com/. Dobry kask na rolki powinien być lekki, aby nie przeszkadzał w jeździe. Dopasuj kask do swojej głowy. Nie kupuj używanego kasku, ponieważ mimo dobrego wyglądu, może być zniszczony w środku, a taki na pewno nie ochroni Cię podczas upadku.

Ochraniacze na nadgarstki, kolana i łokcie

Ochrona nadgarstków to bardzo ważna sprawa, ponieważ to właśnie one amortyzują wszelkie upadki – wyciąganie rąk do przodu podczas upadku jest odruchem. Dlatego właśnie ochraniacze powinny być dobrze dobrane, aby usztywnić nadgarstki. Dodatkowo powinny być wykonane z przewiewnego materiału. Dobrze jeśli mają regulowane rzepy, które zapobiegną ześlizgnięciu się ochraniaczy z dłoni.

Upadek to również niebezpieczeństwo dla kolan oraz łokci, dlatego właśnie tak ważne jest odpowiednie dobranie ochraniaczy. Celem ochraniaczy jest amortyzowanie i ochrona przed otarciami – są mniej sztywne od tych dedykowanych nadgarstkom. Kupując rolki (https://roooolki.com/pol_m_Rolki-344.html), od razu zakup też ochraniacze. Przy ich zakupie kieruj się anatomicznym kształtem, rozmiarem oraz zabezpieczeniem przed zsuwaniem się. Zakładając ochraniacze, sprawdź, czy dobrze przylegają i czy rzep odpowiednio trzyma. W innym wypadku mogą się zsuwać. Nie używaj uszkodzonych ochraniaczy! To przyniesie więcej szkody, niż pożytku.

Odblaski

Czy jedziesz na rolkach, czy na przykład na hulajnodze (https://roooolki.com/pol_m_Hulajnogi-340.html), nie zapomnij wyposażyć się w elementy odblaskowe. Nie ważą wiele i nie zajmują dużo miejsca, a mogą uratować Ci życie, szczególnie wtedy, kiedy jedziesz po ciemku. Odblaski zmniejszają ryzyko wypadku, dlatego nie warto na nich oszczędzać.

Jeśli uwielbiasz jazdę na rolkach, spraw by była ona bezpieczna. Koniecznie zaopatrz się w kask i dopasowane ochraniacze. Postaw na sprzęt najwyższej jakości. Ćwicz swoje umiejętności i ciesz się przyjemnym i bezpiecznym spędzaniem czasu.