Stolnice silikonowe to świetne rozwiązanie dla tych osób, które mają zbyt mało miejsca na przechowywanie tej tradycyjnej, drewnianej. Choć na rynku pojawiły się już jakiś czas temu, wiele osób wciąż nie jest do nich przekonanych. Stolnice silikonowe cieszą się jednak popularnością, a zwolennicy tego rozwiązania cenią sobie ich praktyczne zastosowanie. To przede wszystkim lekka i kompaktowa propozycja, która doskonale spełnia swoje funkcje. Wciąż zastanawiasz się, czy warto kupić stolnicę silikonową? Czytaj dalej i poznaj zalety tego funkcjonalnego gadżetu kuchennego!

Stolnice silikonowe i ich zalety

Tradycyjna drewniana stolnica to zmora każdej gospodyni. Jest ciężka, duża i trudna do przechowywania. Na całe szczęście stolnica silikonowa to świetna alternatywa, która szybko stała się ulubieńcem wielu kobiet. Elastyczna mata z silikonu ma wiele zalet, które sprawiają, że staje się ona niezbędnym wyposażeniem kuchennym.

Łatwość przechowywania

Silikonowa stolnica jest niezwykle elastyczna i z łatwością zmieści się nawet w szufladzie tuż obok sztućców. Nie zajmuje dużo miejsca i jest nieporównywalnie wygodniejsza w przechowywaniu niż drewniana wersja. Ponadto można ją dowolnie składać oraz zwijać w rulon wielkości folii aluminiowej. Co najważniejsze, stolnica po rozłożeniu zawsze wraca do pierwotnego kształtu.

Tolerancja termiczna

Ogromną zaletą silikonu jest fakt, że ma on dużą tolerancją termiczną. Z tego powodu stolnicę silikonową można stosować w piekarniku i mikrofalówce. Jest to niezwykłe ułatwienie podczas pieczenia. Ponadto można ją myć w zmywarce, co pozwala zachować gadżet w perfekcyjnej czystości.

Silikon – nowoczesne super tworzywo

Największą zaletą jest jednak wszechstronność silikonu. To materiał odporny na działanie wody, który nie pochłania zapachów. Jest trwały i co najważniejsze, nie zmienia smaku potraw. Stolnica silikonowa posłuży Ci przez wiele lat i cały czas będzie wyglądać jak nowa. Z silikonu wykonuje się wiele kuchennych przedmiotów, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie w kuchni i materiał ten cieszy się ogromną sympatią użytkowników. Nie inaczej jest ze stolnicą.

Jak wybrać stolnicę silikonową?

Wybierając stolnicę silikonową należy zwrócić uwagę na jeden aspekt. Przede wszystkim produkt powinien być wykonany z najwyższej jakości silikonu. Wartościowy wyrób znacznie lepiej będzie spełniał swoją funkcję i posłuży na dłużej. 

Gdzie szukać solidnych stolnic silikonowych? Odwiedź sklep Liderhoff, który posiada w swoim asortymencie produkty szczególnej jakości. Ponadto oferuje zestawy, w których znajduje się stolnica wraz z silikonowymi akcesoriami kuchennymi. 

Wypróbuj ten rodzaj akcesorium i przekonaj się, że to świetny kuchenny gadżet!