Wyjazd na narty wymaga odpowiedniego przygotowania. Oprócz sprzętu warto zadbać o ochronę na wypadek niespodziewanych zdarzeń, które mogą spotkać Cię na stoku. Z tego tekstu dowiesz się, co powinna zawierać dobrze zbudowana polisa narciarska.

Nie zapomnij o niezbędniku

Ochrona ochroną, ale warto mieć przy sobie kilka podstawowych rzeczy, które pomogą przetrwać na zimowym wyjeździe. Niezbędnik narciarza nie kończy się bowiem tylko na nartach i kasku. Dobrze jest pamiętać jeszcze o kilku ważnych kwestiach. Wejdź tu: https://nettg.pl/news/153933/wyjazd-na-narty-co-zabrac/set/page/2 i dowiedz się, co należy zabrać ze sobą na narciarski wyjazd.

Co powinna zawierać polisa narciarska?

Koszty leczenia – bardzo często kurorty narciarskie są położone z dala od dużych miast, a przez to pozbawione dostępu do publicznych ośrodków zdrowia. Właśnie dlatego bardzo ważne jest finansowanie leczenia w prywatnych placówkach poza granicami Polski. Dzięki temu nie będziesz musiał martwić się o finansowe konsekwencje pogorszenia stanu zdrowia.

OC – jeśli spowodujesz wypadek na stoku, w którym ucierpią osoby trzecie, ubezpieczyciel pokryje koszty odszkodowań. Ważne jednak jest to, byś w trakcie zdarzenia nie był pod wpływem alkoholu lub innych środków psychoaktywnych. Zima zbliża się wielkimi krokami, a więc pamiętaj o zachowaniu ostrożności w drodze na narty. Nie ma co ryzykować życia i zdrowia dla dojechania na miejsce 20 minut szybciej.

NNW – wypadki chodzą po ludziach i nigdy nie wiesz, kiedy coś Ci się przytrafi. Jeśli podczas urlopu Twój stan zdrowia znacznie pogorszy się wskutek niespodziewanych zdarzeń, będziesz mógł skorzystać ze środków od ubezpieczyciela. W razie śmierci pieniądze otrzyma rodzina lub osoby do tego upoważnione.

Koszty poszukiwań w górach – jeśli chcesz naprawdę zabezpieczyć się przed konsekwencjami wypadków, zadbaj również o pokrycie kosztów poszukiwań w górach. Zima to wymagająca pora roku, a brawura w górach zabija szybciej, niż Ci się wydaje.

Ochrona bagażu i sprzętu sportowego – jak powszechnie wiadomo, narciarstwo nie jest tanim sportem. Z tego powodu warto zadbać o odpowiednią ochronę bagażu oraz nart. W razie zagubienia lub kradzieży otrzymasz zwrot poniesionych kosztów. Pamiętaj, że nie wszyscy ubezpieczyciele obejmują ochroną sprzęt używany lub pochodzący z wypożyczalni. Warunkiem zwrotu kosztów często jest też przedstawienie dowodów zakupów potrzebnych do przetrwania rzeczy. Pod żadnym pozorem więc nie wyrzucaj paragonów.