Motoryzacja to pasja, która zrzesza ogromne ilości ludzi. Dzięki niej często nawiązujemy kontakty, które nierzadko przeradzają się w długoletnie przyjaźnie, bo co może mocniej połączyć dwie osoby niż wspólne hobby. Świat jednośladów ma jednak równie wiele miłośników co przeciwników. Ci pierwsi traktują motory jako dodatkowego członka rodziny. Dbają o każdy element, modyfikują i ulepszają swój skarb na tyle, na ile pozwalają im finanse.

Kluczowe element w motocyklu

Jednym z najbardziej istotnych elementów - zaraz po silniku - niewątpliwie jest dźwignia zmiany biegów. Jej kształt i praktyczność odpowiadają za komfortową i wbrew pozorom bezpieczną jazdę. Nie musimy sobie chyba wyobrażać, co mogłoby się wydarzyć, gdyby kierujący przez pomyłkę zamiast piątego biegu wrzucił pierwszy przy większej prędkości. Przy wyborze dźwigni warto również pamiętać o pogodzie, która lubi nas zaskakiwać w najmniej oczekiwanych momentach. Przy mokrym obuwiu warto, żeby dźwignia zmiany biegów była zabezpieczona gumowym elementem antypoślizgowym. Ten zabieg jest nieoceniony podczas zmiany biegów w ciężkich, deszczowych warunkach.

Jak wybrać odpowiednią dźwignie?

Oczywiście jest to sprawa indywidualna. Jest to zależne między innymi od rodzaju jednośladu, intensywności jego użytkowania, a nawet dróg, po których będziemy się poruszać. Z pewnością jeżeli jesteśmy użytkownikami motoru crossowego, powinniśmy zwrócić większą uwagę na trwałość materiału, z jakiego dźwignia jest wykonana, bowiem będziemy częstymi gośćmi na trudnych terenach, zabłoconych i podmokłych. Dlatego warto w tym przypadku zapoznać się z ofertą dźwigni od firmy Twenty. Produkty tej marki charakteryzują się wysoką wytrzymałością nawet w przypadku ewentualnego uderzenia i w niekontrolowanej sytuacji.

Oszczędność w prostocie

Często jednak zdarza się, że ze względu na warunki klimatyczne w Polsce z motocyklu korzystamy kilka lub kilkanaście tygodni w roku. Nie jeździmy po wyczynowych torach, tylko traktujemy jazdę jako sposób rekreacji. Nie chcemy wydawać fortuny na dźwignię zmiany biegów, bo tak naprawdę nie ma takiej potrzeby. W takiej sytuacji warto zapoznać się z ofertą firmy MRF. MRF posiada szeroki wybór uniwersalnych dźwigni, które bez problemu możemy dopasować do naszego jednośladu, a w dodatku nasz portfel za bardzo tego nie odczuje. Zdecydowanie dobre rozwiązanie dla motocyklistów, dla których dużo ważniejsza jest frajda z jazdy niż wygląd i rodzaj elementów dodatkowych w motocyklu.