Myślisz nad zakupem ekspresu do kawy? Nie wiesz, na jaki rodzaj oraz model urządzenia się zdecydować? Przychodzimy z pomocą, przedstawiając najpopularniejsze rodzaje ekspresów do kawy – od przelewowego po ciśnieniowy automatyczny. Z pewnością ułatwi Ci to wybór odpowiedniego sprzętu zarówno do domu, jak i biura lub pracy.

Ekspres na kapsułki – dobry i tani

Ekspresy kapsułkowe to rozwiązanie idealne do domu oraz mniejszych biur i lokali. Wystarczy wybrać odpowiedniego producenta, a następnie dedykowane do ekspresu kapsułki, aby móc cieszyć się smakiem kawowego specjału na co dzień. Warto pamiętać, że kupując ekspres od danego producenta, musimy również używać kapsułek od niego. Firmy jednak wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, oferują różnorodność pod względem rodzajów kawy – od espresso, latte aż nawet po gorącą czekoladę i herbatę. Urządzenie przygotuje kawę szybko i łatwo – wystarczy jedynie umieścić kapsułkę w odpowiednie miejsce, uzupełnić zbiornik z wodą i uruchomić przygotowanie kawy.

Ekspres przelewowy – wcale nie taki niemodny

Wiele osób w dalszym ciągu używa ekspresu przelewowego. Idealny szczególnie dla tych, którzy piją czarną kawę i nie mają specjalnych smakowych wymagań. Przygotowana w dzbanku kawa wystarcza na kilka, a nawet kilkanaście filiżanek kawy, dlatego kiedyś ekspres przelewowy był nieodłącznym elementem firm, urzędów, czy instytucji. Często można jeszcze go spotkać, ale w większości przypadkach zostaje wypierany przez nowoczesne i automatyczne ekspresy. Jest jednak wygodny i szybki w użytkowaniu. Z pewnością nie jest przeznaczony dla osób, które piją mleczne kawy – wymaga to uprzednio spienienia mleka.

Ekspres kolbowy – dla miłośników rytuału przygotowania kawy

Kolbowy ekspres do kawy nie jest wcale trudny w obsłudze, jak mogłoby się wydawać. Jedynie przygotowanie napoju zabiera nieco czasu, dlatego cenią go sobie osoby, dla których przyrządzanie codziennie kawy jest swego rodzaju – rytuałem lub przyjemnością. Ekspres kolbowy nadaje wyrazistego zarówno smaku, jak i aromatu. Aby przygotować w nim kawę, należy zmielić ziarna kawy (gdy urządzenie nie posiada wbudowanego młynka), a następnie wsypać zawartość do kolby i ubić. Przyrządzenie kawy nie jest skomplikowane, ale wymaga nieco wprawy.

Ekspres automatyczny – dla zabieganych

Dużą popularnością wśród urządzeń do kawy cieszy się ciśnieniowy ekspres automatyczny. Najczęściej wyposażony w wiele różnych funkcji – One Touch, sterowanie smartfonem, zapamiętywanie parametrów kawy, podgrzewanie filiżanek, samooczyszczanie, czy panel dotykowy. Ponadto w większości modelach znajdziemy wbudowany młynek i spieniacz lub system spieniania mleka. Przyrządzisz dzięki niemu wiele rodzajów kawy – od espresso po latte. Wyróżnia się wysoką jakością przygotowania każdego napoju oraz łatwą obsługą. Zrobimy kawę za pomocą właściwie jednego przycisku, dlatego to świetna propozycja dla osób, które nie mają czasu na przyrządzenie kawy w ciągu dnia lub chcą sobie ten proces ułatwić.

Zachęcamy do zakupu wybranych urządzeń przez Internet. Znajdziesz tam nie tylko wiele rodzajów ekspresów pod względem modeli od różnych producentów, ale także możesz liczyć na dużą niższą cenę niż w przypadku sklepów stacjonarnych. Ekspresy do kawy sklep internetowy to rozwiązanie dla osób, które chcą wygodnie robić zakupy, wydając dużo mniej.

źródło zdjęcia: freepik.com