Zakup elektroniki przeważnie kojarzony jest z olbrzymim wydatkiem, na który nie jest przygotowany nasz budżet domowy. W praktyce okazuje się jednak, że istnieje bardzo dużo sprawdzonych sposobów, jak zaoszczędzić nawet kilkaset złotych na kupnie drobnej elektroniki użytkowej. Ciekawi jesteście jak tego dokonać?

Poleasingowy = tańszy. Zdecyduj się na sprzęt używany

Jednym z najbardziej popularnych sposobów na zaoszczędzenie gotówki przy zakupie elektroniki w ostatnich latach jest wybór sprzętu poleasingowego. Przeważnie segment ten dotyczy komputerów stacjonarnych i notebooków, które mają za sobą minimum dwuletnie doświadczenie w biurach i korporacjach. Tego typu sprzedaż charakteryzuje się nie tylko bardzo atrakcyjną ceną, ale także możliwością wyboru wśród liderów produkcji komputerów. Wydajne laptopy poleasingowe Dell i innych renomowanych marek możemy kupić na stronie https://rnew.pl/pl/menu/laptpy/popularni-producenci/dell-184.html. Używane poleasingowe stacje w zdecydowanej większości są komputerami biznesowymi. Tani laptop Dell możemy więc nabyć w konkurencyjnej cenie, a podzespoły zainstalowane wewnątrz obudowy pozwolą nam na wydajne wykorzystywanie nie tylko do pracy i surfowania po Internecie.

Laptopy poleasingowe Dell i innych wiodących producentów przed dopuszczeniem do otwartej sprzedaży przechodzą szereg szczegółowych testów mających na celu wykazanie ewentualnych wad i usterek. Potencjalny klient otrzymuje więc pełen raport jeszcze przed zakupem. Tanie laptopy poleasingowe Dell, HP czy Lenovo to doskonały sposób na zaoszczędzenie nawet kilkuset złotych względem wydajnych nieużywanych stacji.

Upoluj atrakcyjne ceny razem z kalendarzem

Wszelakie badania pokazują, że w ciągu roku możemy liczyć na trzy okresy kalendarzowe, w których cena elektroniki jest najbardziej atrakcyjna. Pierwszym z nim jest lipiec. Dlaczego na początku wakacji elektronika użytkowa traci na wartości? Wszystko ze względu na koniec sezonu. Producenci decydują się wyprzedawać stare modele, aby półki na magazynach mogły zapełnić się świeżymi produktami. Najbardziej na wartości tracą wówczas smartfony.

Kolejnym okresem, na który warto zwrócić uwagę, jest listopad. Pod koniec tego miesiąca możemy wziąć udział w Black Friday. Wówczas między innymi za komputery, telewizory, smartfony i urządzenia AGD możemy zapłacić nawet połowę ich rynkowej wartości. Elektroniczne święto zaczerpnięte z kultury amerykańskiej obchodzimy co roku w pierwszy piątek po Święcie Dziękczynienia, a zaledwie trzy dni po Czarnym Piątku mamy Cyber Monday. W Stanach Zjednoczonych dzień ten gwarantuje olbrzymie rabaty wyłącznie sklepach online, jednak w Polsce zarówno Cyber Monday, jak i Black Friday zostały połączone i w marketach świętujemy niskie ceny przez cały przedłużony weekend.

Black Friday i Cyber Monday nachodzą również na rozpoczęcie okresu świątecznego szaleństwa. Te zaczyna się już w ostatnim tygodniu listopada i trwa przez cały grudzień. Obniżki w sezonie świąt Bożego Narodzenia dotyczą nie tylko drobnej elektroniki użytkowej, ale także sprzętu AGD, odzieży czy nawet żywności i samochodów. Świąteczne obniżki cen co prawda nie dorównują wyprzedaży wzorowanej amerykańską kulturą, jednak są one zdecydowanie większe od tych, których możemy doświadczyć w lipcu.

Nie wyrzucaj gazetek reklamowych do kosza!

Decydując się na zakup elektroniki w popularnych marketach, możemy zaoszczędzić nie tylko na sezonowości wyprzedaży. Przynajmniej raz w miesiącu każdy większy elektromarket wypuszcza własną gazetkę promocyjną. Znajdziemy w niej setki przecenionych produktów. Bardzo często zdarza się, że taka gazetka trafia do naszych rąk w formie ulotki umieszczonej w skrzynce pocztowej lub wręczonej przez pracownika sklepu w centrum handlowym. Warto ją dokładnie przejrzeć. Kto wie, może akurat w tym miesiącu komputer, telefon lub telewizor, na który polujemy, będzie w bardzo atrakcyjnej cenie?

Wybierz stacjonarnie, ale kup przez Internet

Bardzo często zdarza się, że cena interesującego nas produktu w sklepie stacjonarnym jest nieco większa od tej, jaką proponuje nam ten sam sklep w Internecie. Warto więc dokładnie przyjrzeć się wybranemu towarowi w sklepie i udać się do domu na zakupy online. Tym bardziej że każdy duży elektromarket posiada własny sklep internetowym, w którym obowiązują liczne rabaty. Za samo zapisanie się do e-mailowego newslettera w zdecydowanej większości sklepów otrzymujemy upust 10% na pierwsze zakupy.