Najbliższy sezon wakacyjny zapowiada się niezwykle ciekawie. Popularne biura podróży zadbały o ciekawą ofertę. Turyści chętnie wybierają się na urlop do Grecji, Turcji i Egiptu. Sprawdźmy, jakie atrakcje turystyczne proponują te miejsca.

Wakacje w Grecji

Grecja kontynentalna i greckie wyspy to jedno z najchętniej wybieranych miejsc na wakacje. Turyści doceniają jej czyste plaże i długą historię. W Grecji można podziwiać setki miejsc archeologicznych i historii, które odzwierciedlają przeszłość kraju. Krajobraz jest głównie górzysty, otoczony przez wodę, przede wszystkim Morze Egejskie i Morze Jońskie. Składa się z ponad 1400 wysp i wysepek, ale tylko 169 jest zamieszkałych.

Co warto zobaczyć?

Santorini to wyspa wulkaniczna na greckich wyspach Cyklady. Słynie z imponujących widoków, zwłaszcza o zachodzie słońca, bielonych domów i aktywnego wulkanu. Fira, stolica Santorini, umiejętnie łączy architekturę wenecką i cykladzką. Przy białych brukowanych uliczkach znajdują sklepy, tawerny, hotele i kawiarnie.

Partenon na szczycie Akropolu jest jedną z najsłynniejszych greckich atrakcji turystycznych.

Plaża Myrtos znajduje się w północno-zachodniej części Kefalonii. Słynie na całym świecie z przepięknych kolorów wody. Błękitne i turkusowe kolory morza wspaniale kontrastują z jasną bielą gładkich marmurowych kamieni na plaży. Strome góry i wysokie klify za plażą dodają jej uroku.

Wakacje w Turcji

Przesiąknięty historią krajobraz, obejmujący plaże i strzeliste góry, Turcja od tysięcy lat stanowi bramę między Europą a Azją. Jest zróżnicowanym kulturowo krajem.

Co warto zobaczyć?

Turecka stolica, Ankara, znajduje się w samym centrum kraju i regionu Anatolii. Znajdują się tu budynki rządowe, przedsiębiorstwa handlowe, uniwersytety i zagraniczne ambasady. Jest ważnym węzłem komunikacyjnym. Oferuje wiele wydarzeń artystycznych i kulturalnych. Możemy się wybrać do wielu muzeów, w tym Muzeum Cywilizacji Anatolijskich.

Mardin usytuowany jest na strategicznym wzgórzu z widokiem na równiny w południowo-wschodniej Turcji. Jest jedną z najstarszych osad w regionie. Słynie z różnorodności kulturowej i budynków Starego Miasta, zbudowanych z piaskowca i spadających kaskadą w dół wzgórza.

Konya jest jednym z najstarszych miast na świecie. Słynie z niezwykłej architektury seldżuckiej i derwiszów.

Wakacje w Egipcie

Znajdują się słynne, zagadkowe i budzące zachwyt zabytki. Kultura i cywilizacja sięgają tysięcy lat.

Co warto zobaczyć?

Kair leży nad eteryczną rzeką Nil. Słynne na całym świecie Muzeum Egipskie oferuje niesamowitą kolekcję starożytnych egipskich artefaktów.

W Gizie warto zobaczyć piramidy, słynne cuda starożytnego świata. Sięgają 4500 tysiąca lat i zostały zbudowane przez 100 tys. osób. Możemy zobaczyć groby faraonów, komnaty i korytarze.

W luksusowym Luxorze możemy podziwiać niesamowite zabytki. Nil wije się tutaj powoli i dzieli region na nowoczesny Luxor  na Wschodnim Brzegu i starożytną stolicę Teb na Zachodnim Brzegu. Warto tutaj zobaczyć świątynię Karnaku i liczne grobowce na zachodnim brzegu rzeki.

Jeśli chcemy spędzić niezapomniane wakacje, koniecznie sprawdźmy ofertę na last-minute.io. Znajdziemy tam mnóstwo ciekawych propozycji wycieczek. Możemy wybrać dowolny zakątek świata.