Wybór odpowiedniego materaca wcale nie jest łatwym zadaniem. To decyzja, której skutki zarówno pozytywne, jak i negatywne będą odczuwalne przez kilka kolejnych lat. Z tego względu warto dobrze zastanowić się, jaki materac będzie dla ciebie najlepszy zarówno pod względem jakości, ceny, komfortu, jak i zdrowia. Przedstawiamy kilka porad, jaki materac wybrać. Powinieneś zwrócić uwagę głównie na cztery aspekty spisane poniżej.

1. Wybierz rodzaj materaca.

Oferta materacy na rynku jest bardzo rozbudowana, dlatego najpierw skup się na wyborze samego materiału, z którego będzie twój materac - więcej na https://jakimateracwybrac.pl/porady/materac-dla-alergika/. Materace piankowe, w tym z pianki wysokoelastycznej i lateksowej, gwarantują wysoki komfort snu, zapobiegają rozwojowi roztoczy i gwarantują odpowiednie podparcie. Drugim rodzajem są materace sprężynowe – bonellowe i kieszeniowe, które zapewniają sprężystość. To tradycyjne łóżka, które powoli zostają wypierane przez pianki ze względu na ich wysoką elastyczność i dopasowanie do wielu potrzeb klienta.

2. Określ budżet, jaki chcesz przeznaczyć na zakup materaca.

Wśród materacy piankowych i sprężynowych można spotkać tańsze i droższe modele. Dokładne ustalenie kwoty, jaką możesz przeznaczyć na nowy materac, pozwoli ci na dobór łóżka o wysokim stosunku jakości do ceny. Wówczas podejmiesz decyzję czy lepiej wybrać tańszy egzemplarz i dokupić do niego nakładkę, czy jednak zdecydować się na wybór droższego, trwałego modelu na lata.

3. Wybierz twardość materaca.

Najbardziej popularne wśród kupujących są materace o średniej twardości w granicach 5-7 na 10. Jednak, aby idealnie dopasować materac do swojej wagi i pozycji, w jakiej śpisz, należy położyć się zarówno na miękkim, średnim i twardym materacu. Leżąc na odpowiednim łóżku, nie powinieneś odczuwać dyskomfortu ani ucisku - więcej na jakimateracwybrac.pl

4. Dostosuj materac do swojej wagi i pozycji, w jakiej najczęściej śpisz.

Waga mocno wpływa na wybór materaca. Im jesteś cięższy, tym więcej pianek powinien posiadać materac. To jest ważne ze względu na odpowiednie podparcie twojego ciała, co przekłada się bezpośrednio na zdrowie i samopoczucie.

Pozycja, w której śpisz, jest poniekąd powiązana z twardością łóżka. Jeśli lubisz spać na boku, najlepszy dla ciebie będzie materac o twardości od 3 do 6 w skali 1 – 10. Jeśli wolisz spanie na plecach, najwygodniejszy będzie materac o twardości od 4 do 7, natomiast jeśli na brzuchu, to o twardości od 5 do 7.

Wiedząc, czym się kierować podczas zakupów materaca, powinieneś bez trudu wybrać dla siebie idealny materac, który zapewni ci zdrowy i spokojny sen.