W latach 70 i 80 płyty winylowe były używane przez każdego konesera muzyki. To czasy, w których triumfy święciła muzyka rozrywkowa i rock'n'roll. Wiele osób zachwycało się śpiewem Elvisa Presleya, porywającą melodią zespołu Queen czy refleksyjnością Pink Floyd. Praktycznie w każdym domu był obecny gramofon, a płyty chętnie były odtwarzane na prywatkach oraz dla relaksu.

Z czasem płyty zostały stopniowo wyparte. Najpierw pojawił się magnetofon i kasety. Prawdziwym hitem stał się walkman, który umożliwiał słuchanie muzyki na słuchawkach w dowolnym miejscu. Następnie pojawiały się płyty CD, pliki mp3, obecnie triumfy święcą portale streamingowe.

Płyty winylowe powrót do łask

Wiele osób w coraz silniej scyfryzowanym świecie zaczyna się gubić. Muzyka przestaje już odgrywać taką rolę jak kiedyś. Już nie doprowadza do rebelii, ale jest dodatkiem do codziennych czynności, nad którym nie warto się zastanawiać.
Jadąc samochodem, wiele osób włącza skoczną melodię, żeby umilić sobie jazdę i przy okazji zapobiec senności. W domu muzyka jest puszczana dla zabicia czasu.
Coraz więcej osób zauważa to i chce, aby muzyka była dla nich czymś więcej. Skup płyt winylowych oraz antykwariat dają prawdziwą radość z "poszperania" i wybrania płyt winylowych ulubionych wykonawców.
Melomani coraz chętniej wybierają antykwariat, jako miejsce, w którym można zaopatrzyć się w muzykę. Szukanie płyt ulubionych wykonawców daje wiele radości. Antykwariat umożliwia zakupienie pięknie wydanych płyt z utworami ulubionych zespołów. Mnóstwo osób twierdzi, że cyfryzacja nie zastąpi trzeszczenia płyty gramofonowej, a dzięki coraz lepszej jakości gramofonów nie można już narzekać na kiepską jakość dźwięku.

Co zrobić z zalegającymi winylami

Drugą stroną medalu są osoby, które kiedyś chętnie kolekcjonowały winyle, ale dzisiaj zaprzestały słuchania muzyki lub przerzuciły się na bardziej nowoczesne jej źródła. Dobrym rozwiązaniem dla tych osób jest skup płyt winylowych. W większości takich miejsc oferowana jest ekspresowa wycena. Skup płyt winylowych bardzo często oferuje również opcję dojazdu do klienta.