Żeglarstwo nie jest dla każdego? To nieprawda! Każdy może się nauczyć żeglować i każdy może odnaleźć w tym wielką przyjemność, rozrywkę oraz sposób na mniej lub bardziej aktywny wypoczynek. Nauka żeglowania nie jest aż tak trudna, jak się to niektórym wydaje – tym bardziej pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów. Czym są obozy żeglarskie i czy warto w nich uczestniczyć? Co można na tym zyskać i dla kogo przeznaczona jest podobna oferta?

Czego uczy żeglarstwo?

Żeglarstwo to sport bardzo chętnie uprawiany – również i w Polsce. Jest to sport wodny, który jednak może przyjmować także formę szkoleń, turystyki lub rekreacji. Warto zapisać na zajęcia dziecko, ponieważ dzięki temu będzie mogło nauczyć się opanowania i odpowiedzialności. Sport ten uczy samodzielności, ale także i pracy zespołowej. Jako taki, jest też świetnym pomysłem dla osób dorosłych – które ćwiczą dzięki niemu swoją sprawność i kształtują charakter.

Czym są obozy żeglarskie?

Obozy żeglarskie organizowane są w różnych miejscach i na różny okres czasu – przeznaczone są też albo dla dzieci, albo dla młodzieży, albo dla osób dorosłych. W formie obozów żeglarskich można w tej chwili organizować spotkania integracyjne, albo zamówić takowy obóz żeglarski dla najlepszego pracownika firmy, w ramach podziękowania i gratulacji. Obozy różnią się między sobą, w zależności od tego gdzie są organizowane, ile osób w nich uczestniczy i na jakim poziomie one stoją. Osoby zaawansowane będą mogły od razu żeglować i na przykład zwiedzać. Z kolei ci, którzy dopiero się uczą, przechodzą podobny obóz w formie szkolenia, które zapewni bezpieczeństwo w trakcie całego trwania wyjazdu. Obóz żeglarski będzie świetną nagrodą również dla dziecka - na przykład za pasek na świadectwie szkolnym. To doskonały pomysł na wyjazd wakacyjny, podczas którego młody człowiek nie tylko przyjemnie spędzi czas, ale i nauczy się czegoś nowego.

Czy warto uczestniczyć w obozach żeglarskich?

Warto uczestniczyć w obozach żeglarskich i warto wykupić taki wyjazd bliskiej osobie czy pracownikom. Żona na pewno ucieszy się, że będzie mogła odpocząć nad wodą, dziecko, że będzie to aktywny wypoczynek, a na przykład pracownik, że został doceniony przez pracodawcę. Niewątpliwie jednak najlepiej jest samemu wykupić dla siebie miejsce na takim obozie, ponieważ jest to okazja na przeżycie świetnej przygody. Znakomitą ofertą podobnych szkoleń i obozów dysponuje między innymi Błękitny Piotruś. Obozy przeznaczone są dla dorosłych, dla studentów, dla młodzieży, dla szkół. Nad wszystkim czuwają zaś specjaliści. Pomorsko-Mazurskie Biuro Żeglarskie „Błękitny Piotruś” już od roku 1999 zajmuje się organizacją aktywnego wypoczynku dla rodzin, firm czy szkół. Oferta jest bardzo dokładnie opisana na stronie firmy - blekitnypiotrus.pl. Warto zajrzeć! Warto też po prostu zdecydować się na uczestnictwo w podobnym obozie, dzięki czemu poprawimy swoją sprawność fizyczną, odporność psychiczną, a także będziemy mieć okazję obcować z przyrodą. Ludzie wracają po takich wyprawach pozytywnie odmienieni, a żeglarstwo staje się często ich hobby na resztę życia.