Już wkrótce Elton John zagra przed polską publicznością. Brytyjski piosenkarz, kompozytor i pianista wykona swoje największe przeboje, a także nowsze utwory. W oczekiwaniu na niezwykłe show warto poznać kilka ciekawostek z życia Eltona Johna.

Pełne imię i nazwisko

Elton John przyszedł na świat jako Reginald Kenneth Dwight. Nazwisko nie daje się jednak łatwo zapamiętać, dlatego potrzebne było nowe, idealne dla gwiazdy pop. Pierwotne muzyk zmienił 7 maja 1968 roku. Intrygujące jest również aktualne drugie imię piosenkarza. Elton John chciał uhonorować mitycznego herosa. Przyjął w tym celu imię Hercules.

 

„Candle in the Wind” nie dla Diany

Jeden z największych i najbardziej wzruszających przebojów Eltona Johna został napisany dla kultowej już aktorki Marilyn Monroe. Jednak po tragicznej śmierci księżnej Diany w 1997 artysta postanowił uhonorować zmarłą, przerabiając swój stary utwór z 1973 roku. Czy podczas koncertu w Polsce usłyszymy wielki, melancholijny hit? Dowiemy się tego już wkrótce. Gwiazdor wystąpi 4 maja w Krakowie. Wejściówki na wydarzenie można znaleźć wpisując „bilety na Elton John” na stronie https://www.alebilet.pl/bilety/elton_john. Wejściówki dostępne są w odsprzedaży. Koncerty brytyjskiego gwiazdora cieszą się ogromną popularnością. Kiedy na światowych scenach występuje Elton John bilety rozchodzą się błyskawicznie. Z tego powodu nie można zwlekać z nabyciem wejściówki.

 

Ojciec chrzestny

Brytyjski wokalista jest ojcem chrzestnym dzieci wielu znanych osobistości. Do grona wyróżnionych tym zaszczytem należą m.in. synowie Davida i Victorii Beckham – Romeo i Brooklyn, a także Sean Lennon – potomek Johna Lennona i Yoko Ono. Młodzi ludzie mają ojca chrzestnego o intrygujących wymaganiach – w czasie koncertowania w Brazylii zażyczył on sobie specjalnego pokoju hotelowego na swoje okulary, z temperaturą 16 stopni Celsjusza.

 

Osobliwa współpraca

Większość swoich wielkich przebojów Elton John napisał wspólnie z tekściarzem Berniem Taupinem. Twórczy duet poznał się w latach 60. kiedy obydwaj zostali odrzuceni na przesłuchaniach do wytwórni Liberty Records. Współpraca między Eltonem Johnem a Berniem Taupinem jest dość specyficzna. Nie spotykają się oni, by razem tworzyć. Całość kreatywnego procesu działa korespondencyjnie. Bernie przesyła teksty, a Elton następnie dopisuje do nich muzykę.

 

Pierwszy z trasą po ZSRR

Elton John wybrał się w 1979 roku w trasę koncertową po Związku Radzieckim jako pierwsza gwiazda pop z Zachodu. Według legendy dla wielu Rosjan było to pierwsze zetknięcie z bogatym przedstawicielem kapitalistycznego świata. Co ciekawe, ekscentryczny wizerunek piosenkarza przypisywano wszystkim ludziom na Zachodzie. Miało to wpłynąć na rozwój nierzadko bardzo kiczowatego przemysłu luksusowego w Rosji.

 

Elton John niebawem porwie polską publiczność w trakcie niezwykłego show w Krakowie. Fani gwiazdora będą bawić się przy tanecznych numerach i wzruszać przy lirycznych balladach. Koncert artysty okaże się jednym z najważniejszych muzycznych wydarzeń tego roku. Bilety na Elton John są już dostępne w sprzedaży. Nie można przegapić tego występu!