Kradzież samochodów na walizkę staje się coraz bardziej popularna wśród złodziei. Na czym polega taka metoda i w jaki sposób można zabezpieczyć swoje auto? Poniżej znajdziecie kilka przydatnych informacji, zachęcamy do lektury.

System bezkluczykowy Keyless i kradzież na walizkę

Kradzież na walizkę jest możliwa w przypadku samochodów luksusowych, w których zamontowany został bezkluczykowy system Keyless. Keyless, który zastąpił tradycyjne kluczyki do samochodów miał zwiększyć komfort kierowców i bezkluczykowo otwierać samochód, gdy właściciel zbliży się do swojego pojazdu, jak również bezkluczykowo uruchamiać auto. Ów system niestety stworzył pole popisu dla złodziei.

Kradzież na walizkę, co to?

Kradzież na walizkę to przedsięwzięcie, które wymaga zaangażowania dwóch osób. Pierwszy ze złodziei wyposażony jest w skaner sygnału, drugi natomiast we wzmacniacz sygnału. Każdy ze złodziei ma również walizkę. Cała akcja nie trwa długo.

Pierwszy ze złodziei podchodzi do samochodu i chwyta za klamkę, co sprawia, że wysyłany zostaje specjalny sygnał do kluczyka. Drugi ze złodziei stoi w miejscu, w którym sygnał wydawany przez kluczyk będzie najsilniejszy, na przykład obok okna restauracji, w której znajduje się właściciel.

Ów sygnał przechwytywany jest przez pierwszą walizkę, a następnie przez drugą, w końcu "wędruje” do kluczyka od samochodu. Kluczyk po odebraniu sygnału wysyła sygnał zwrotny.

Sygnał zwrotny, jak już nietrudno się domyśleć, odbierany jest przez walizkę B, następnie przez walizkę A, aż w końcu dociera do zamka samochodu i otwiera go. Uruchomienie samochodu odbywa się w taki sam sposób. Po uruchomieniu samochodu złodzieje wraz ze swoim łupem znikają.

Oczywiście odnalezienie i odzyskanie skradzionego samochodu graniczy z cudem. Samochody bardzo szybko są demontowane i sprzedawane na części. Warto więc w porę zabezpieczyć swój samochód przed kradzieżą. W jaki sposób można uchronić auto przed kradzieżą na walizkę?

Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą na walizkę?

Niedźwiedź-Lock, firma, która działa na rynku od lat proponuje mechaniczne blokady drążka zmiany biegów oraz mechaniczne blokady drążka kierownicy. Fachowcy z wymienionej firmy z pewnością pomogą Wam zabezpieczyć auto przed intruzami i zadbają o to, że nawet, gdy złodziej dostanie się do samochodu, nigdzie nie odjedzie.

  • Blokada drążka zmiany biegów to zabezpieczenie na stałe montowane w nadwoziu samochodów. Taka blokada sprawdzi się w autach z manualną, jak również z automatyczną skrzynią biegów. Co ważne, demontaż blokady wymaga specjalistycznego sprzętu i czasu, złodziej nie jest w stanie tego zrobić.
  • Blokada drążka kierownicy – blokada staje się integralną częścią kolumny kierowniczej. Taki system blokuje ruch kierownicy i jest bardzo odporna na wszelkie próby uszkodzenia.

Wymienione wyżej zabezpieczenia przed kradzieżą na walizkę opisane są na blogu Niedzwiedz-lock.pl

Na koniec

Warto w porę zabezpieczyć swój samochód i zaoszczędzić sobie sporej straty finansowej i nerwów. Profesjonalna firma, taka jak Niedźwiedź-Lock z pewnością stanie na wysokości zadania.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły