Laptop jest jednym z takich sprzętów elektronicznych, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie codziennego życia. Sprzęt ten można jednak wykorzystywać do różnych celów, z tego też względu topowi producenci laptopów zazwyczaj oferują bardzo zróżnicowane produkty, dedykowane konkretnemu typowi użytkownika. Nie inaczej jest, jeśli chodzi o nowoczesne laptopy Lenovo.

Laptopy dedykowane dla graczy

Coraz to nowe gry, które pojawiają się na rynku wymagają coraz lepszego sprzętu o wysokich parametrach. Stąd też Lenovo posiada własną linię laptopów typowo gamingowych, a więc tworzonych z myślą o graczach, a także o osobach, które zawodowo zajmują się tworzeniem materiałów cyfrowych, a więc chociażby o grafikach komputerowych. Legion by Lenovo to laptopy, które jednocześnie zapewniają graczom mobilność oraz posiadają fenomenalną grafikę. W zależności od modelu oraz jego ceny, nowoczesne laptopy Lenovo z tej serii będą odpowiednie zarówno dla profesjonalnych, jak i okazjonalnych graczy.

Laptopy biznesowe, które idealnie sprawdzą się w pracy

Kolejną kategorią laptopów oferowanych przez Lenovo są serie laptopów biznesowych, takie jak ThinkPad. Możemy tutaj znaleźć wiele urządzeń, które łączą w sobie wiele ważnych cech - są to komputery lekkie, które bez problemu można zabrać ze sobą na każde spotkanie. Są to komputery o dobrym parametrach sprzętowych, wyposażone w wysokiej jakości kartę graficzną oraz procesor. W końcu są to komputery bardzo wygodne w obsłudze, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę dotykowy ekran czy też obsługę pióra cyfrowego. I na koniec jeszcze jedna ważna cecha tej serii - laptopy typu biznesowego posiadają wyjątkowo wytrzymałą baterię, która umożliwia długi czas pracy na jednym ładowaniu.

Laptop i tablet w jednym

Kolejnym flagowym produktem marki Lenovo są laptopy konwertowalne, a więc urządzenia "2 w 1", gdzie laptop może być tabletem i odwrotnie. Są to urządzenia sygnowane nazwą Yoga. To urządzenia wielofunkcyjne o bardzo plastycznej grafice. Przy tym są one wyjątkowo lekkie i mobilne, czego bardzo często oczekujemy od sprzętu tego rodzaju.