Masz problem z wzięciem urlopu w szczycie lata? A może masz już dość letniego boomu na wyjeżdżanie na wakacje? Z pewnością zaciekawi Cię zatem wyjazd na wypoczynek… zimą. Zobacz, dlaczego warto przełożyć urlop na zimowe miesiące!

Ulga dla portfela

Z pewnością jesteś świadomy tego, że to właśnie latem ceny zagranicznych wycieczek są najwyższe – duża liczba chętnych nakręca sprzedaż, stąd też takie podwyżki. Choć można spotkać się z ciekawymi ofertami last minute, w ostatecznym rozrachunku i tak wychodzi to dość drogo. Decydując się na zimowe wczasy w ciepłym miejscu, zapłacisz jednak znacznie mniej – w końcu jest to znacznie mniej popularny termin, dlatego też nie ma powodu do podwyższania cen. Twój portfel z pewnością to doceni!

Co więcej w tej sytuacji możesz pozwolić sobie na bardziej egzotyczne wakacje – będą w tej samej w cenie, w której w sezonie polecisz co najwyżej do Grecji. Wykorzystaj to i wybierz się w miejsce, które zawsze chciałeś zobaczyć. Tutaj znajdziesz kilka miejsc, które warto odwiedzić zimą: Wyjazd do ciepłych krajów w zimie? Sprawdź listę najatrakcyjniejszych miejsc. Sprawdź!

Puste plaże i prywatność

Nienawidzisz tych tłumów na plażach i malowniczych uliczkach miast – a także hałasu i fali śmieci, które po sobie pozostawiają? Spokojnie – wyjeżdżając na wakacje zimą będziesz mógł liczyć na więcej spokoju, gdyż nie jest to szczyt sezonu. Będziesz mógł zatem rozkoszować się względną ciszą i spokojnie znajdziesz wolne miejsce na plaży i ścisku. Uwaga – zimą najpewniej nie spotkasz się też z rodzinami z dziećmi, które są głośne i mogą psuć odpoczynek innym plażowiczom. Błogi spokój!

Sposób na zimową depresję

Zima to czas, w którym naprawdę nietrudno o lekką depresję. Brakuje światła słonecznego, wciąż jest ciemno i zimno, a przez to jesteś bardziej zmęczony niż zwykle i masz zdecydowanie mniej energii. Zimowy wyjazd w ciepłe kraje może pomóc Ci w tym, by naładować akumulatory i zmagazynować energię na ten trudny czas – dzięki czemu po powrocie będzie Ci się pracować znacznie lepiej. Z pewnością docenią to Twoi koledzy z pracy, którzy będą patrzyć z zazdrością na Ciebie wykonującego służbowe obowiązki z większym zapałem i uśmiechem na twarzy.

A może święta za granicą?

Choć w naszej kulturze powinno się spędzać święta w rodzinnym gronie, nie każdy ma na to ochotę – w końcu ile razy można robić ciągle to samo. Świetnym odpoczynkiem od tej tradycji jest wyjazd na zagraniczny wyjazd w czasie świąt. Nie tylko odpoczniesz od rodziny, którą nie zawsze chcesz oglądać, lecz również unikniesz tego przedświątecznego szału, który panuje w mieście i sklepach tuż przed Bożym Narodzeniem. Co więcej, zyskasz szansę na to, by poznać tradycje świąteczne z innych krajów, co z pewnością będzie ciekawym doświadczeniem. Spróbujesz?