Tanzania to cudowny kraj, pełen egzotycznych atrakcji. Jedną z najciekawszych propozycji jest zapewne safari... tym bardziej jeżeli jest to prywatna wyprawa!

Afryka dzika, przez Ciebie odkryta

Wyprawa w tak egzotyczne miejsce, jakim jest Afryka, może być przygodą życia - o ile zostanie ona właściwie zaplanowana. Jedną z najwspanialszych atrakcji jest możliwość wyjazdu na safari. Wyjazd przystosowanymi do takich przejazdów samochodami terenowymi pozwala na bezpieczne podglądanie najdzikszych zwierząt w ich naturalnym środowisku.

Na safari wyjeżdża się w towarzystwie prywatnego kierowcy i przewodnika. Zorganizowanie takiego wyjazdu na własną rękę jest bardzo trudne, ponieważ niedozwolone jest samodzielne wjeżdżanie na teren parków narodowych i rezerwatów.

W Tanzanii jest co najmniej kilka miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić na sawannie. Na liście tej jest park Tarangire, porośnięty baobabami, zamieszkany przez słonie i lwy. Dodatkową przygodą jest wyjazd nad jezioro Manyara, gdzie można obserwować stada flamingów. Drugim miejscem, które polecamy, jest Serengeti. Żyją tu zebry, gazele i antylopy, lwy, gepardy, lamparty i hieny. Można napotkać tutaj również słonie i hipopotamy! Trzecim obowiązkowym punktem na mapie jest rezerwat Ngorongoro. To miejsce jest słynne z największego zagęszczenia zwierząt na świecie! Tu zobaczymy m.in. nosorożce i hipopotamy, słonie i lwy, flamingi.

Więcej opinii o podróżach turystycznych i mnóstwo przydatnych informacji w kwestii przygotowania do tego typu wyprawy znajdziesz na forach dla podróżników.

Safari i komfortowy wypoczynek - czy to możliwe?

Czarny Kontynent ma jednak do zaoferowania znacznie więcej niż tylko safari - dlatego też świetną opcją jest połączenie tej wyprawy z relaksem na cudownych plażach Zanzibaru. To miejsce to prawdziwy raj na Ziemi! Pudrowy biały piasek, kołyszące się leniwie palmy, turkusowa przejrzysta woda...

Zanzibar jest również zwany Wyspą Przypraw, ponieważ słynie z upraw goździków, wanilii i pieprzu. Wszystko to można odczuć w przepysznej kuchni. Polecamy skosztować tutejszych owoców morza, są wyśmienite. Tu trzeba być i poczuć to na własnej skórze!

Ofertę takiego bajecznego wyjazdu, połączenia aktywności z relaksem w boskich okolicznościach, znajdziesz na memories.pl!