Interesuje Cię podróż na nartach i zastanawiasz się nad tym, aby podróżować poza trasami? Nie ulega wątpliwościom, że podróżowanie poza trasami nigdy nie należy do najprostszych zadań. Mając to na uwadze, tym większe znaczenie ma sprzęt. Zresztą skoro już o sprzęcie mowa, należy postawić na narty backcountry. Tak określa się narty, które są przeznaczone do tego, aby wędrować poza trasami. W porównaniu z nartami śladowymi, narty backcountry bez wątpienia są szersze. Dobrze też dodać, że mowa o nartach często posiadających stalowe krawędzie.
Jak łatwo się można domyślić, stalowe krawędzie nie znajdują się przy nartach backcountry przypadkowo. Chodzi o zapobieganie bocznemu ześlizganiu przy mardzu po trawersie oraz pomoc w czasie biegu w terenie płaskim po zlodzonym i zamarzniętym śniegu.

Wybór nart backcountry

Jeżeli chodzi o wybór nart backcountry, niewątpliwie potrzebna jest odpowiednia wiedza oraz wsparcie osoby doświadczonej w sprawie tych nart. Taką osobą powinien być sprzedawca, ale może być inaczej. Swoją drogą, kiedy wybieramy jakiś sklep i nie możemy dowiedzieć się wszelkich kwestii na temat ewentualnego zakupu, to znak, że lepiej szukać gdzie indziej.
Kiedy interesują nas narty backcountry sklep, nie wolno też zapomnieć o tym, w jaki sposób przedstawiają się nasze oczekiwania. Przykładowo — jeśli narty mają być użytkowane w terenie nizinnym, wspomniane krawędzie stalowe nie są potrzebne.

Poza tym naturalnie jak w każdym przypadku, nie wolno zwracać uwagi wyłącznie na to, jak przedstawia się cena nart. Narty mają wywiązać się z postawionego zadania, a tu zadanie jest niewątpliwie trudne — w końcu interesuje nas podróżowanie poza trasą.

Własne słabości

Warto jeszcze na koniec odnieść się do własnych słabości. Decydując się na podróżowanie poza trasą, musimy liczyć się z problemami podczas naszego wypadu. Z pewnością nie każda osoba gotowa jest na podejmowanie takiej decyzji. Nie ma też co ukrywać, że podróżowanie poza trasami jest po prostu ryzykowne i na kadym kroku trzeba mieć swoje bezpieczeństwo na uwadze.

Sprawdz: narty backcountry sklep

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły