Wiele osób zastanawia się, co się bardziej opłaca lokata czy może konto oszczędnościowe? Oczywiście w obu przypadkach mówimy o ciekawej formie i metodzie nie tylko samego oszczędzania, ale również co zrozumiałe inwestowania z nastawieniem na zysk. Dlatego warto dowiedzieć się więcej na temat tego która opcja w danym momencie wydaje się dużo bardziej korzystniejsza, jednocześnie co takiego sprawia iż zarówno lokata bankowa jak i wspomniane konto oszczędnościowe mają spore grono zwolenników.

Czy konto oszczędnościowe i lokata bankowe są do siebie podobne?

Nie ma jakichkolwiek wątpliwości, iż konto oszczędnościowe jak i wspomniana lokata bankowa są do siebie bardzo podobne. Po pierwsze, pełnią zbliżoną rolę. Jak sama nazwa wskazuje, lokata umożliwia nam powierzenie naszych pieniędzy bankowi w jasno określonej do tego kwocie na adekwatnych do tego warunkach. Przy lokacie jednak nie opłaca się ich ruszać przez cały okres trwania umowy. Konto oszczędnościowe wydaje się dużo swobodniejszym rozwiązaniem. Zwłaszcza gdy uwzględnimy możliwość wpłacania tam niewielkich kwot kiedy tylko mamy na to ochotę. Dodatkowo bez jakichkolwiek problemów możemy w każdej chwili wypłacić nasze pieniądze z konta oszczędnościowego, bez utraty nie tylko samego kapitału ale przede wszystkim zysków które udało się wypracować.

Kiedy zastosowanie znajdzie lokata bankowa?

Powyżej wspomniano o nader ważnej kwestii, mianowicie lokata bankowa zawsze jest dobrym rozwiązaniem gdy możemy sobie pozwolić na zainwestowanie w taki sposób jednorazowo określonej kwoty pieniędzy. Oczywiste jest, iż im ona większa tym lepsze zyski choć z drugiej strony nie zapominajmy o inflacji. Oprocentowanie podawane jest nominalnie, a po uwzględnieniu inflacji, realne oprocentowanie jest nieco niższe. Bardzo ważnym zagadnieniem jest zrozumienie, na jakich zasadach funkcjonuje dana lokata bankowa - np. konieczność założenia dodatkowego konta. Jednocześnie należy uwzględnić ogólne warunki które oferuje nam bank.

Co umożliwi nam konto oszczędnościowe?

Bardzo często to właśnie konto oszczędnościowe wydaje nam się znaczniej atrakcyjniejszym rozwiązaniem. Przede wszystkim ze względu na możliwość nie jednorazowego, a regularnego oraz ciągłego wpłacania swoich pieniędzy wydaje się alternatywą jaka nas na swój sposób przekonuje. Dzięki temu możemy powiedzmy raz w miesiącu wpłacać jasno określoną kwotę pieniędzy. Wraz z zebranym wcześniej kapitałem jest ona dodatkowo oprocentowana i co zrozumiałe generuje dla nas zyski. Pieniądze z konta oszczędnościowego możemy w każdym momencie wypłacić dlatego niech nie dziwi sytuacja iż tego typu produkt finansowy ma wielu zwolenników. Trzeba tylko pamiętać, że poza pierwszym przelewem w miesiącu, przelew może zostać obciążony prowizją.

Można śmiało powiedzieć, iż przy wyborze lokaty bankowej lub wspomnianego konta oszczędnościowego, niezbędne jest uwzględnienie wielu czynników. Czynniki takie są analizowane i prezentowane przez ekspertów w dziedzinie produktów bankowych np. na www.wktorymbanku.pl. Zastanowienia się co pozwoli nam uzyskać nie tylko określony zysk ale przede wszystkim jest korzystniejsze z niejednego do tego punktu widzenia.

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki