Wielu z nas często nie zdaje sobie sprawy z faktu, że zabezpieczenie przyszłości najbliższej rodziny powinno być jednym z ważniejszych celów naszego życia. Jak tego dokonać w sposób najbardziej efektywny? Czy jedynym wyjściem jest zbieranie pieniędzy pod poduszką przez całe życie? Czy może warto zwrócić się ku agresywnym inwestycjom i może dzięki nim zarobić fortunę – równocześnie narażając się na ewentualną utratę majątku?

PEWNY ZYSK

Z pomocą w takiej sytuacji zawsze przychodzą lokaty bankowe. Każdy doradca finansowy potwierdzi, że lokaty to najbezpieczniejsze produkty finansowe jakie są dostępne na rynku dla przeciętnego Kowalskiego. Umożliwiają one osiągnięcie zysku bez jakiegokolwiek ryzyka. Banki są zobowiązane do przyjmowania takich depozytów od klientów – dlatego w każdym z nich natkniemy się na mniej lub bardziej korzystne oferty lokat.

Na rynku królują obecnie lokaty krótkoterminowe (np. 3 miesięczne), jednak w przypadku pojawienia się chęci oszczędzania przez dłuższy czas warto rozejrzeć się za lokatami długoterminowymi. Ich okres zapadalności wynosi z reguły powyżej 12 miesięcy, a może wynieść nawet kilka lat. Jeżeli mamy jednak wątpliwości, czy przez tak długi okres nie będziemy zmuszeni wypłacić z powrotem pieniędzy, to możemy zwrócić się ku odnawialnym lokatom krótkoterminowym, lub tradycyjnym oprocentowanym kontom oszczędnościowym. Pieniądze z takiego konta możemy wypłacić w każdej chwili, bez narażania się na utratę wypracowanych odsetek, jak ma to najczęściej miejsce w przypadku tradycyjnych lokat terminowych.

ODPOWIEDNI WYBÓR

W internecie jest wiele serwisów szczegółowo zajmujących się tą tematyką. Publikują one zawsze aktualne rankingi lokat dostępnych na rynku. Dzięki nim można zawsze odszukać najlepszą ofertę. Jeżeli natomiast chcemy jednocześnie porównać ze sobą różne oferty, to możemy wówczas skorzystać ze specjalnej porównywarki lokat, która jest nieodłącznym elementem takich serwisów.

Dla głodnych odrobiny ryzyka banki mają przygotowane oferty lokat strukturyzowanych, w których część powierzonego przez nas kapitału zwykle trafia do agresywnego funduszu inwestującego np. handlującego akcjami spółek notowanych na jednej ze światowych giełd.

Wybór inwestycji na lata z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Jeżeli posiadamy życiowe oszczędności to nie trzymajmy ich pod poduszką lub w skarpecie, gdzie tylko tracą na wartości w związku z wszechobecną inflacją. Zaczerpnijmy wiedzy o dostępnych lokatach bankowych i pokuśmy się o bezpieczne przechowywanie pieniędzy w banku. Tam im nic nie grozi. Są one przechowywane z gwarancją bezpieczeństwa, którą daje Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Dlatego jeżeli myślimy o przyszłości naszej rodziny, i jej finansowym bezpieczeństwie, to pamiętajmy o lokatach.

 

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki