Program Taxomatic jest intuicyjnym narzędziem do prowadzenia samodzielnej księgowości dla małych i średnich firm. Pozwala na księgowanie faktur, wystawianie dokumentów, prowadzenie księgi przychodów i rozchodów, generowanie jednolitego pliku kontrolnego, tworzenie baz danych i wiele więcej. W jaki sposób można zoptymalizować przy jego użyciu nasza księgowość?

W dzisiejszym świecie biurokracji i formalizacji księgowość – szczególnie małym i początkującym przedsiębiorcom – nie kojarzy się z niczym przyjemnym. Prowadzenie księgowej ewidencji firmy nie musi być jednak niczym trudnym. Wystarczy przecież odpowiednio zoptymalizować nasze działania, by były jak najbardziej wydajne i kompletne.

W tym wszystkim może pomóc nam program Taxomatic, który dzięki swoim licznym funkcjom dostępnym już nawet w darmowej, testowej wersji pozwoli nam na prowadzenie kompletnej historii naszej firmy.

Źródło: www.taxomatic.pl

Na uwagę zasługują opcje Taxomatic powiązane z tworzeniem i przechowywaniem różnorodnych dokumentów. Funkcja skanowania faktur i następnie dodawania ich do naszych wirtualnych segregatorów na pewno pozwoli nam zaoszczędzić sporo czasu, który musielibyśmy przeznaczać na poszukiwanie potrzebnych nam w danym momencie kwitków. Wystawianie faktur jest ponadto o tyle ułatwione, że polega na pracowaniu z wykorzystaniem dostępnych szablonów i wprowadzaniu wszelkich danych (np. naszych kontrahentów czy nazw produktów albo usług) za kilkoma kliknięciami.

Bardzo sprawnie w programie działa również opcja „Deklaracje i JPK”, która pozwala na szybkie generowanie deklaracji podatkowych dla urzędu skarbowego czy sporządzanie Jednolitego Pliku Kontrolnego, który większość z działalności gospodarczych musi dostarczać odpowiednim służbom.

Nie można zapomnieć jednak również o możliwości prowadzenia listy przychodów i wydatków firmy. Takie działania znacznie usprawnią naszą kontrole nad budżetem przedsiębiorstwa i pozwolą uniknąć dziur finansowych w przyszłości. Rozsądne gospodarowanie środkami to coś, co we współczesnej ekonomii przedsiębiorczej powinno znajdować się na jednej z najwyższych lokat.

Podsumowanie

Dzięki współpracy z intuicyjnym i mobilnym programem do samodzielnej księgowości online Taxomatic możemy w sposób bezproblemowy, szybki i korzystny cenowo zoptymalizować nasze działania związane z księgowością firmy. Użytkownicy narzędzia na pewno docenią mnogość opcji dostępnych w jednym, wygodnym miejscu.

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki