Planujesz w najbliższym czasie otworzyć działalność gospodarczą? A może już taką prowadzisz? Jeżeli słyszałeś o dotacjach unijnych, ale nie orientujesz się wśród nich zbyt dobrze, to czas nadrobić braki, bo możesz jedynie zyskać.

Specjaliści mówią o dotacjach unijnych od wielu lat. Problem jednak w tym, że w Polsce każdego dnia powstaje ponad 1 200 nowych firm. Osoby je zakładające niekoniecznie musiały śledzić dotychczasowe doniesienia z dziedziny, która ich nie dotyczyła. Dziś, już jako przedsiębiorcy, mogą być zainteresowane podniesieniem konkurencyjności swojej firmy. A wówczas chcą pozyskać jak najwięcej informacji właśnie o bezzwrotnej pomocy finansowej pochodzącej ze środków Unii Europejskiej.

Gdzie znajdziesz informacje o dotacjach unijnych?

W sieci znajdziesz mnóstwo artykułów o dotacjach pochodzących z programów operacyjnych. Problem jednak w tym, że najczęściej są to szczątkowe informacje, a nie pełen zbiór danych o aktualnie realizowanych w poszczególnych województwach programach. Z tego też względu naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców postanowił wyjść Idea Bank. W ofercie tego banku jest dostępnych wiele produktów przeznaczonych dla przedsiębiorców. Udziela on również zainteresowanym pomocy, aby wesprzeć przedsiębiorców w staraniach o dodatkowe środki.

Pod adresem: https://www.ideabank.pl/dotacje-unijne-fundusze-dla-firm znajdziesz bardzo prostą wyszukiwarkę dotacji unijnych. Wystarczy tylko, że wskażesz województwo i np. cel dotacji, aby sprawdzić, czy masz szansę otrzymać bezzwrotną pomoc. To jednak nie wszystko. Abyś miał wiedzę na temat takich form wsparcia, na stronie banku znajdziesz również bazę wiedzy i informator przedsiębiorcy. Nie brakuje także listy najpopularniejszych pytań, dzięki której szybko zapoznasz się z podstawowymi zagadnieniami.

Jak starać się o dotację unijną?

Pieniądze pochodzące ze źródeł unijnych nie mogą być marnotrawione. Z tego też względu nie powinno cię dziwić, że każdy wniosek jest skrupulatnie sprawdzany przez specjalistów. Chciałbyś wiedzieć, czy w obecnej chwili masz szansę na pieniądze z programów operacyjnych? Nie chcesz narażać się na koszty, bo zebranie dokumentów nie tylko zabiera czas, lecz także wymaga opłacenia doradcy, który przygotuje stosowny wniosek? W takim razie koniecznie powinieneś zainteresować się ofertą przygotowaną przez Idea Bank.

W ostatnim czasie wspomniany bank uruchomił promocję „Pozyskaj Dotację”. Jest ona skierowana zarówno do osób fizycznych zamierzających w najbliższym czasie założyć działalność gospodarczą, jak i obecnych przedsiębiorców. Osoby posiadające rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy prowadzony przez Idea Bank mogą złożyć wniosek o analizę możliwości pozyskania dofinansowania ze środków unijnych. Ponieważ informację zwrotną otrzymasz w formie raportu, będziesz wiedział, na co ewentualnie musisz zwrócić uwagę, aby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie pieniędzy.

Więcej niż tylko dotacje

Musisz wiedzieć, że Idea Bank to instytucja, który wychodzi naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców. Z tego względu wniosek o przeprowadzenie analizy możesz złożyć nie tylko w każdym oddziale banku na terenie całej Polski, lecz także online, korzystając ze specjalnego konfiguratora. Jako osoba ceniąca sobie swój czas, z pewnością docenisz taką możliwość.

Nie interesowałeś się dotychczas dotacjami z Unii Europejskiej, dziś zaś chętnie skorzystałbyś z bezzwrotnego wsparcia? Pamiętaj zatem o propozycji Idea Banku i wykorzystaj możliwość otrzymania darmowej porady, przygotowanej przez specjalistów.