W przypadku rozwiązywania różnych sporów finansowych między firmami a ich pożyczkodawcami, zawsze ostatecznie wiążące są zapisy kontraktu lub umowy kredytowej.

Dlatego tak ważne jest bardzo wnikliwe analizowanie nawet najprostszych umów, jakie w trakcie życia firmy mogą pojawić się na biurku jej właściciela czy prezesa lub zarządu. Największe korporacje i wiodące w regionie firmy mają przeważnie własne działy prawne zdolne do takich analiz i reprezentowania interesów przedsiębiorstwa na stopie prawnej przed wszystkimi możliwymi stronami.

Niestety raz podpisana umowa staje się ważna i nie można w żaden sposób wytłumaczyć się niewiedzą lub brakiem znajomości prawa – kontrakt jest obowiązujący. W przypadku umów kredytowych dla przedsiębiorców, kwoty przeznaczane na inwestycje, zakup nieruchomości czy bieżący obrót, są astronomiczne i równie astronomiczne mogą być konsekwencje prawno-finansowe z tytułu niewywiązywania się ze spłaty zobowiązania w czasie. Dlatego aby nie paść ofiarą nierzetelnie skonstruowanej umowy z bankiem, mniejsze i średnie przedsiębiorstwa powinny koniecznie korzystać z pomocy doświadczonych kancelarii prawnych, które mają ogromne know-how w zakresie funkcjonowania sektora kredytowego dla przedsiębiorców.

Fachowe doradztwo prawne

Istnieje wiele rozmaitych produktów, którymi obecni przedsiębiorcy mogą być żywo zainteresowani. Zwłaszcza w okresie dynamicznego wzrostu wartości firmy chęć przekucia tego zysku w dalszy rozwój, inwestycje w innowacyjność i konkurencyjność – kredyty inwestycyjne wydają się być najbardziej racjonalnym wyborem. W takich kredytach inwestycyjnych specjalizują się nie tylko banki inwestycyjne, chociaż one naturalnie stanowią często pierwsze i ostatnie miejsce, do którego udają się młodzi i początkujący przedsiębiorcy.

Nieco lepiej prowadzony biznes z większymi aspiracjami nie powinien mieć jednak także problemu z przekonaniem do siebie:

  • banków komercyjnych

  • funduszy inwestycyjnych

  • towarzystw inwestycyjnych działających na lokalnym rynku i szukających potencjalnie ciekawych inwestycji dla siebie samych

  • inwestorów prywatnych szukających miejsca do ulokowania swojego kapitału.

Bez względu jednak na podmiot pożyczający pieniędzy na cele inwestycyjne – kontrakt i umowa wraz z licznymi aneksami i załącznikami do niej, może być szalenie skomplikowana nawet dla kogoś ze stopniem prawniczym. W prawie istnieje tak wiele specjalizacji i osobnych dziedzin funkcjonowania, że tylko i wyłącznie kancelarie działające w doradztwie finansowym przedsiębiorców są w stanie odpowiednio odnaleźć się w specyficznych niuansach i trendach tego sektora.

Korzyści wynikające z zatrudnienia takiej kancelarii do stałej opieki nad kwestiami prawno-finansowymi firmy, są rozmaite i wykraczają zdecydowanie poza samo analizowanie już przygotowanej umowy. Kancelarie takie z powodzeniem mogą szybko i skutecznie porównywać ze sobą szeroką i bogatą ofertę firm pożyczkowych, banków czy funduszy inwestycyjnych i wskazywać te, które już po wstępnej analizie jako jedyne spełniają surowe wymogi. Rozmowy z kontrahentami i stronami mogą być także prowadzone przez pracowników kancelarii na mocy stosownych upoważnień i pełnomocnictw.Więcej na temat finansów
Można znaleźć odwiedzając stronę http://walczakfinanse.pl profesjonalne doradztwo finansowe i kredytowe na terenie całej Polski.