Ciężka sytuacja finansowa może sprawiać wrażenie niemożliwej do rozwiązania. Często wpadamy w coraz większe kłopoty z powodu odsetek karnych i nieopłaconych rachunków czy rat kredytowych. Z tego też powodu, aby nie pogłębiać problemów, szukamy korzystnego rozwiązania, które pomoże nam uratować budżet. Sprawdźmy, jak wyjść z długów finansowych krok po kroku.

Pożyczka od bliskich

Z pewnością większości z nas w pierwszej kolejności przychodzi do głowy pożyczenie pieniędzy od rodziny. Niestety, nie każdy z naszych bliskich posiada odpowiednią gotówkę, dzięki której pokryjemy nasze długi. Sytuacja wydaje się o wiele bardziej skomplikowana, gdy kwota zadłużenia jest naprawdę duża. Możemy zapożyczyć się u kilku osób wśród przyjaciół czy rodziny, jeśli mamy taką możliwość. Zazwyczaj jednak są oni w stanie podarować nieduże sumy. 

Pożyczka na spłatę długów

Istnieje możliwość zaciągnięcia pożyczki bez bik, z której środki przeznaczymy na spłatę zaległości. Dzięki temu pozbędziemy się uciążliwych długów i naliczania wysokich odsetek. Wówczas pozostanie nam do spłaty jedynie jedno zobowiązanie z nowej firmy pozabankowej. Taką pożyczkę możemy otrzymać niemalże od ręki, składając wniosek online. Należy więc wypełnić formularz elektroniczny, potwierdzić dane przelewem bankowym (na symboliczną kwotę) i poczekać na decyzję pożyczkową, którą otrzymamy mailowo lub telefonicznie. Zazwyczaj firmy pożyczkowe przelewają pieniądze ekspresowo, dzięki temu środki otrzymamy nawet jeszcze tego samego dnia. Jest to także doskonały sposób na uniknięcie egzekucji komorniczej z powodu zbyt wielu długów. 

Konsolidacja pożyczek

Ewentualną opcją jest także pożyczka konsolidacyjna, którą zaciągniemy w parabanku. Taki sposób pozwoli nam połączyć kilka długów w jeden, który będziemy spłacać w nowej firmie pożyczkowej. Środki z zobowiązania są wówczas przeznaczone na spłatę zaległości. Musimy jednak pamiętać, że takie rozwiązania zazwyczaj są o wiele droższe niż klasyczne pożyczki chwilówki. Z tego też powodu, pomimo spłaty zadłużeń i zyskania mniejszej miesięcznej raty, w ogólnym rozrachunku zapłacimy o wiele więcej niż wcześniej. Najczęściej z takiej oferty korzystają klienci posiadający długi opiewające na bardzo wysokie kwoty.