Kredyt gotówkowy na dowolny cel to dzisiaj jedno z najchętniej zaciąganych przez Polaków zobowiązań. Okazuje się, że w dobie pandemii koronawirusa wnioski o tego typu finansowe wsparcie wpływają nawet kilka razy częściej niż dotychczas. Nie ma wątpliwości, że polskie społeczeństwo przechodzi kryzys, a dodatkowe środki są dla nas niejednokrotnie "ostatnią deską ratunku". Jak jednak wybrać kredyt na miarę naszych potrzeb, skoro każdy bank komercyjny, który działa na terenie naszego kraju, realizuje własną politykę kredytową i ustala własne zasady?

Optymalnym wydaje się skorzystanie z narzędzia, jakim jest ranking kredytów gotówkowych na Totalmoney. Takie zestawienia dostępne są w sieci, a ich dobry wybór rzeczywiście pozwala oszacować atrakcyjność i opłacalność danego kredytu. Sprawdź, czym dokładnie jest ranking, jak weryfikować dane w nim zawarte i na co zwracać szczególną uwagę, by był naprawdę wiarygodnym źródłem informacji? Szczegóły przedstawiamy poniżej.

 

Ranking kredytów gotówkowych - co to właściwie jest?

Zestawienie, takie jak ranking kredytów gotówkowych, to nic innego jak porównanie kluczowych kryteriów, które mają znaczenie dla atrakcyjności i opłacalności danego zobowiązania. Bezwzględnie należy z niego czerpać wiedzę, ponieważ warunki kredytowe są zawsze inne i zmieniają się diametralnie. Co więcej, tylko ranking pozwala porównać co najmniej kilka kredytów gotówkowych szybko i w jednym miejscu. Do tego jest dostępny w sieci, więc nie trzeba nawet wychodzić z domu.

Polacy popełniają spory błąd, ponieważ najczęściej nie weryfikują innych propozycji, natomiast udają się do banku, z którym już współpracują. Okazuje się, że instytucje, które udzielają kredyt gotówkowy, najczęściej zachęcają do nabycia swoich produktów nowych klientów i to na nich czekają najbardziej opłacalne oferty. Stali, lojalni już klienci nie mogą liczyć na tak duże korzyści. Chociażby dlatego ranking kredytów gotówkowych staje się niezbędnym narzędziem w celu weryfikacji aktualnych ofert kredytowych w bieżącym czasie, patrząc na cały rynek usług finansowych w Polsce.

 

Jaki ranking kredytów gotówkowych brać pod uwagę?

Ciekawostką jest fakt, że nie każdy ranking kredytów gotówkowych staje się pomocny dla przyszłego kredytobiorcy. Wiele zależy od indywidualnych potrzeb, oczekiwań, ale też możliwości spłaty takiego zobowiązania. Większość osób, które planuje zaciągnąć takie zobowiązanie, chce, by był to tani kredyt gotówkowy i zaciągany na dowolny cel. W takiej sytuacji wystarczy wpisać hasło typu "najtańszy kredyt na dowolny cel-ranking", by znaleźć właściwe zestawienie. Pamiętajmy, że potrzeby kredytobiorców są tak różne, że generowane są rozmaite rankingi, które należy dokładnie weryfikować, by rzeczywiście mogły stać się pomocne.

Oprócz samej zasadności rankingu, ważne są także inne czynniki, które potwierdzają wiarygodność tego rodzaju zestawień. Mowa tutaj chociażby o ich aktualności. Eksperci rynku kredytów gotówkowych potwierdzają, że niemal każdego dnia pojawiają się nowe oferty, a ogromna konkurencja sprawia, że banki muszą wręcz walczyć o każdego klienta. To dlatego ranking kredytów gotówkowych z poprzedniego kwartału, a nawet miesiąca może okazać się nieprzydatny.

Kolejny aspekt to rzetelność danych. Najlepiej wybierać porównania ofert kredytowych, które publikowane są na niezależnych portalach o tematyce finansowe. Te udostępniane na platformach www instytucji bankowych mogą wskazywać atrakcyjność tylko poszczególnych kredytów. Przyszły kredytobiorca ma zaś zyskać wiarygodny i obiektywny obraz bieżącej sytuacji na rynku dostępnych kredytów gotówkowych na dowolny cel.

 

Ranking kredytów gotówkowych - istotne dane, które mają znaczenie dla kredytobiorcy

Każdy klient banku musi brać pod uwagę kryteria, które są priorytetowe, patrząc na własne potrzeby. W przypadku kredytu na dowolny cel, czynników, jakie mają znaczenia dla atrakcyjności i opłacalności danego zobowiązania kredytowe, jest co najmniej kilka.

Liczy się oczywiście oprocentowanie, wysokość comiesięcznej raty kredytu, czas współpracy z bankiem, ale także wszelkie dodatkowe opłaty (wskaźnik RRSO), w tym prowizje za udzielenie kredytu. Co więcej, kredytobiorca powinien zwracać uwagę na warunki weryfikacji zdolności kredytowej, dodatkowe ograniczenia czy też bonusy specjalne. W czasach pandemii koronawirusa banki nieco zaostrzyły kryteria odpowiadające za uznanie zdolności kredytowej, obawiając się między innymi niewypłacalności swoich klientów.

Kolejne aspekty to sama forma wnioskowania o kredyt oraz jego udzielenie. Dzisiaj największą popularnością cieszą się te, które można brać przez internet, wypełniając jedynie wniosek elektroniczny. Nie trzeba wychodzić z domu, zachowując tym samym podstawowe środki ostrożności. Nie da się ukryć, że proces online skraca także weryfikację klienta, a pieniądze mogą znaleźć się na wskazanym rachunku bankowych już po kilkunastu minutach.