Kredyt hipoteczny to zobowiązanie długoterminowe od 5 do 35 lat. Każda nawet najmniejsza różnica w oprocentowaniu wpływa znacząco na całkowity koszt dlatego warto korzystać z porównywarek kredytów hipotecznych. Oto TOP 7 porównywarek, które pozwolą mądrze wybrać bank.

TOP 4 porównywarki online

Porównywarki online to coś dla osób „ogarniętych” finansowo i technologicznie. Trzeba już rozumieć kilka terminów takich jak RRSO, marża, prowizja, różnicę między oprocentowaniem stały i zmiennym. Na szczęście wszystkie wymienione porównywarki mają dokładnie opisane te terminy. Można z nich korzystać na telefonach i komputerach, pokażą ratę w różnych bankach i pozwolą od razu nawiązać kontakt z jednym wybranym bankiem lub z kilkoma naraz.

1.

Lendi

https://www.morizon.pl/lendi/

Przez tą porównywarkę doradcy hipoteczni mają wielki problem ponieważ pozwala samodzielnie w domu zrobić każdemu to co do tej pory mogli zrobić tylko właśnie żywi doradcy. Porównuje oferty tak samo dobrze jak oprogramowanie, który wcześniej było udostępniane na wyłączność doradcom. Aby skorzystać z porównywarki należy podać swój numer telefonu ponieważ dostęp możliwy jest po zalogowaniu.

2.

Total Money

https://www.totalmoney.pl/kredyty_hipoteczne

Pokaże ratę i oprocentowanie w większości banków. Można też zadawać pytania, na które odpowiedzią pracownicy porównywarki. System serduszek pokazuje ile osób wybrało już daną ofertę. Działa podobnie do kalkulatora kredytowego. Można oszacować swoją zdolność kredytową. Dostępna bez logowania.

3.

Faraon24

https://faraon24.pl/kredyt-hipoteczny-2020/

Innowacyjna porównywarka, która w czasie rzeczywistym pozwala symulować wysokość kosztu miesięcznego według zadeklarowanej kwoty i okresu. Banków jest pełen komplet co jest dużym plusem. Można oszacować miesięczny oraz całkowity koszt. Redakcja publikuje przydatne informacje dotyczące innych porównywarek oraz analizy wybranych ofert. Dostępna bez logowania.

4.

Rankomat

https://finanse.rankomat.pl/kredyty/hipoteczne/

Jest to porównywarka w klasycznej formie. Nic szokującego ale nadal przydatne narzędzie. Porównywarka może służyć jako wskazówka do samodzielnego wybrania banku lub można skorzystać z usług współpracującego doradcy hipotecznego. Dostępna bez logowania.

Top 3 porównywarek offline

Porównywarki offline to stacjonarni doradcy hipoteczni, z którymi można porozmawiać, wypytać. Każdy posiada swoje biuro, jest wygodnie, poczęstują kawą a nawet ciastkami. Można korzystać z ich usług aby tylko porównać ze sobą oferty jak również skorzystać z usługi pośrednictwa dzięki czemu zajmą się dokumentami, sami będą kontaktować się z bankami a nam pozostanie tylko an końcu wizyta w banku i podpisanie umowy.

1.

Expander

https://www.expander.pl/porownywarka/

To nie tylko doradca offline ale również możliwość porównania banków na samej stronie doradcy. Posiada oddziały we wszystkich dużych miastach, w tych największych po kilka w różnych dzielnicach. Zweryfikują dokumenty i sami wyślą je do wybranego banku.

2.

Open Finance

https://www.open.pl/kredyt-hipoteczny

Bardzo rozpoznawalna sieć doradców. Starają się lokalizować swoje oddziały w miejscach często uczęszczanych przy głównych ulicach miast. Pomogą w skompletowaniu dokumentów i będą pośredniczyć w przekazaniu ich do banków. Dla biznesmenów chcących otworzyć własną placówkę pod ich logo udostępniają system franczyzy.

3.

Notus

https://notus.pl/kredyty/kredyt-hipoteczny/

Oddziałów wiele nie mają ale największe miasta nie mogą narzekać. Aktywnie współpracują z porównywarkami online. Przed przyjściem do oddziału można skonsultować się z doradcą telefonicznie i otrzymać odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania.