Nawet osoby, które podczas brania kredytów miały dobrą i stabilną sytuację finansową, która umożliwiała im terminowe spłacanie rat, często napotykają masę problemów. Może okazać się, że za parę lat nie będziemy już w stanie spłacać kredytów, które zaciągnęliśmy na długi okres czasu. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi kredyt konsolidacyjny, który polega na skupieniu wszystkich wcześniejszych zobowiązań w jedną. Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to połączenie kilku długów w jedno zobowiązanie. Dzięki temu otrzymujemy jedną ratę do spłaty zamiast kilku, a także wydłużamy okres kredytowania oraz obniżamy miesięczną ratę. Jeśli chcemy zdecydować się na kredyt konsolidacyjny, możemy skonsolidować w nim niemalże każdego typu długi, mianowicie:

kredyty gotówkowe oferty znajdziesz na https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe;

— kredyty na dowolny cel;

— kredyty samochodowe;

— kredyty hipoteczne;

— dług na karcie kredytowej;

— pożyczki gotówkowe

— chwilówki;

— debet na rachunku bankowym.

Kredyt konsolidacyjny w banku

Oczywistym jest, że w pierwszej kolejności, gdy posiadamy problemy kredytowe, do głowy przychodzi nam wzięcie kredytu konsolidacyjnego w banku. Jednak musimy być świadomi, że tego typu opcja wiąże się również z wieloma formalnościami i surowym przestrzeganiem zasad, które narzuca na nas bank. Na czym polega weryfikacja osób, które ubiegają się o kredyt konsolidacyjny? Niemalże wszystkie banki sprawdzają naszą wiarygodność na podstawie BIK oraz KRD, co bez wątpienia nie jest dobrą informacją dla tych, którzy zmagają się z komornikiem. W sytuacji, gdy firma komornicza zajmie naszą pensję czy konto bankowe, praktycznie niemożliwe jest uzyskanie kredytu konsolidacyjnego od banku. W takich przypadkach wnioski w niemalże 100% są odrzucane.

Jeśli jednak komornik nie siedzi nam na karku, warto ubiegać się o kredyt konsolidacyjny w banku. Takie rozwiązanie pozwoli na połączenie wszystkich mniejszych zobowiązań w jedno większe. Osoba, która stara się o otrzymanie konsolidacji, otrzyma jedno wspólne oprocentowanie. Kredyt konsolidacyjny to idealny sposób dla osób, które chcą płacić mniejszą ratę rozłożoną na dłuższy okres czasu. Pozwala to również na ułatwienie w uiszczaniu wpłat, które wcześniej musieliśmy przelewać na kilka kont bankowych. W przypadku konsolidacji, raty kredytu wpłacamy na jedno konto. 

Banki zazwyczaj w swojej ofercie posiadają kilka rodzajów kredytów konsolidacyjnych. Pierwszym z nich jest kredyt konsolidacyjny gotówkowy, który otrzymujemy bez zabezpieczenia. Tego typu kredyt posiada oprocentowanie na podobnym poziomie jak kredyty bez konsolidacji. Mamy do czynienia również z drugim rozwiązaniem, jakim jest wzięcie kredytu hipotecznego, który zabezpieczony zostaje hipoteką. W tym przypadku dana nieruchomość musi zostać wpisana do księgi wieczystej na rzecz banku. Takie kredyty mogą posiadać niższe oprocentowanie. 

Kredyt konsolidacyjny z komornikiem

Mogłoby się wydawać, że kredytobiorcy, których konto zostało zajęte przez firmę komorniczą, nie dostają już żadnej możliwości wzięcia kredytu konsolidacyjnego. Nic bardziej mylnego. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą instytucje pozabankowe.

Skorzystanie z usług takich firm nie tylko pozwoli nam wziąć kredyt konsolidacyjny z komornikiem, ale również zdecydowanie ułatwi cały proces. Firmy pozabankowe nie weryfikują bowiem kredytobiorcy tak restrykcyjnie, jak bywa to w przypadku banków. Wielkie szanse na otrzymanie konsolidacji posiadają również osoby ze złym BIKIEM i w rejestrze KRD, gdyż nie jest to sprawdzane przez kredytobiorcę.

Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny?

Obecnie na rynku mamy do czynienia z dużą liczbą banków, które oferują otrzymanie kredytów konsolidacyjnych. Najpopularniejszymi z nich są:

— Bank Citi Handlowy  — oprocentowanie 5,99%, RRSO 8,94%, prowizja banku 6%.

— PKO Bank Polski — oprocentowanie 8,99%, RRSO 9,37%, prowizja banku 0%.

— BNP PARIBAS — oprocentowanie 5,99%, RRSO 10,93%, prowizja banku 9,90%.

— Alior Bank — oprocentowanie 7%, RRSO 12,14%, prowizja banku 9,99%.

Aby znaleźć najdogodniejszą ofertę kredytu konsolidacyjnego, warto skorzystać z ułatwienia, jakie dają nam finansowe serwisy internetowe. Zdecydowanie w wyborze pomoże nam wyszukiwarka kredytów konsolidacyjnych.

Jeśli chcemy znaleźć najlepsze rozwiązanie, które pozbawi nas dotychczasowych problemów z długami, wystarczy, że wpiszemy kwotę kredytu, jaka pozostała nam do spłaty oraz ustalimy okres spłaty. Na tej podstawie otrzymujemy gotową listę banków wraz ze szczegółowymi informacjami odnośnie oprocentowania, prowizji, rocznej stopy procentowej, czy też całej kwoty, jaką będziemy musieli spłacić.