Życie w pewnym stopniu polega na porównywaniu różnych opcji. Dzięki takiej analizie można wybrać coś najlepszego. To szczególnie ważne, gdy myślimy o wzięciu pożyczki i zastanawiamy się, z jakiej oferty skorzystać?

Wiarygodność na wagę złota

Podejmując różne decyzje, musimy bazować nie tylko na wcześniejszej wiedzy czy intuicji, ale także na tym, co dostajemy w zamian. W przypadku firm pożyczkowych to tym bardziej ważne, ponieważ wybór złej opcji może skutkować problemami w przyszłości. Jeśli więc chcemy skorzystać z oferty pożyczki pozabankowej, bierzmy pod uwagę tylko sprawdzone, dobrze oceniane przez klientów, firmy. Jak to zweryfikować? Jednym ze sposobów jest przekonanie, czy interesujący nas pożyczkodawca zrzeszony jest w godnej zaufania organizacji, na przykład w Związku Firm Pożyczkowych.

Inne warte uwagi sposoby

Porównując pożyczki, mamy też szansę przekonać się, czy dany pożyczkodawca nie znajduje się na liście ostrzeżeń KNF (Komisji Nadzoru Finansowego). W spisie tej instytucji widnieją firmy, które podejrzane są o łamanie prawa. Innym ciekawym sposobem jest sprawdzenie, jak firmy pożyczkowe oceniane są na różnych branżowych forach internetowych. Co równie ważne, choć może wydać się niezbyt znaczące - wiarygodni pożyczkodawcy nie mają nic do ukrycia, więc zawsze można znaleźć na ich stronach www dokładnie dane kontaktowe, jak i inne przydatne informacje.

Jakie poniesiemy koszty?

Pożyczając pieniądze, niezależnie czy od banku, czy firmy pożyczkowej, zawsze zwracamy uwagę na to, jakie ostatecznie koszty poniesiemy. A konkretnie, ile będziemy musieli oddać. Najważniejszą wskazówką jest RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Pokazuje dokładnie, na jakie wydatki musimy się przygotować. Firmy, które mają jasne zasady, nie mają nic do ukrycia, prezentują bez obaw swoją ofertę.

Najlepiej więc zdecydować się na współpracę z takimi podmiotami, ale zanim to zrobimy, zweryfikujmy to, co już wiemy! W jaki sposób? Najłatwiej za pomocą stron z rankingami pożyczek, gdzie szybko i pewnie zobaczymy, jak interesująca nas firma wypada na tle innych. Jednocześnie warto korzystać ze sprawdzonych rankingów jak ecasa.pl.

Mając to na uwadze, zdecydowanie zwiększamy swoją szansę na udaną, czyli nieobarczoną dużym ryzykiem, pożyczkę. Pamiętajmy bowiem, że pożycza się łatwo, ale oddać jest o wiele trudniej. A stać się to może prawie że niewykonalne, jak wybierzemy złą ofertę.