Popularyzacja usług finansowych świadczonych online objęła nie tylko firmy pozabankowe, ale również banki. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych klientów, instytucje te dają możliwość zaciągnięcia zobowiązania bez konieczności wychodzenia z domu. Sprawdź, jak to działa. Dowiedz się, gdzie masz szanse na uzyskanie wsparcia finansowego w takiej formie.

Banki zdają sobie sprawę z tego, że dla klientów liczy się przede wszystkim wygoda i oszczędność czasu. Odpowiedzią są więc już nie tylko konta osobiste z dostępem do bankowości elektronicznej, ale również kredyty udzielane za pośrednictwem internetu. Trzeba jednak wiedzieć, że z takiego rozwiązania mogą skorzystać tylko wybrani klienci.

Kredyt przez internet – jak to działa?

Możliwość zaciągnięcia kredytu gotówkowego przez internet wcale nie ogranicza się wyłącznie do wypełnienia formularza online. Istotą takiego wsparcia finansowego jest możliwość uzyskania dodatkowych środków w 100% zdalnie – bez konieczności wizyty w banku.

Zasada działania jest prosta: składasz wniosek, otrzymujesz pozytywną decyzję i oczekujesz na wypłatę gotówki na wskazany rachunek bankowy. Proste? Tak. Jednak takie rozwiązanie wiąże się z pewnymi ograniczeniami.

Kto może skorzystać z kredytu udzielanego online?

Mimo dużego zainteresowania, możliwość zaciągnięcia kredytu gotówkowego online na finanse.rankomat.pl jest obwarowana pewnymi warunkami. Ubiegać się mogą o niego osoby, które:

  • wykazują odpowiednio wysoką zdolność kredytową

  • mają dobrą historię kredytową

  • są klientami danego banku – najlepiej od co najmniej kilku miesięcy.

Ponadto należy liczyć się z niższą maksymalną kwotą, o którą można wnioskować.

Warto przy tym mieć świadomość, że niektóre banki – na etapie weryfikacji potencjalnego kredytobiorcy – mogą zadecydować o konieczności dodatkowej wizyty w placówce.

Kredyty gotówkowe online – czy to się opłaca?

Mimo sporych ograniczeń, zaciągnięcie kredytu przez internet może okazać się opłacalne. Dzięki takiemu rozwiązaniu:

  • oszczędzasz czas

  • możesz liczyć na szybką wpłatę środków

  • są dla Ciebie dostępne najnowsze promocje bankowe, np. tańsze dodatkowe kredyty itp.

Jeżeli decydujesz się skorzystać z kredytu internetowego, pamiętaj: zawsze porównuj dostępne oferty. Sprawdź, jakie warunki należy spełnić i z jakimi kosztami będzie wiązała się ta forma finansowania. Ustal przy tym optymalny okres kredytowania – tak, by móc spłacić zobowiązanie w terminie.Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki