artykuły tematyczne

Porady

Artykuły zawierają lokowanie produktu, marki lub wskazanie sponsora

Sprzątanie po remoncie — jak to zrobić dobrze?

Sprzątanie po remoncie to ciężka praca. Zwłaszcza wtedy, gdy nie ma się doświadczenia w tym zakresie. Z tego też powodu tak często to właśnie firma sprzątająca wykonuje usługę sprzątania poremontowego. W tym artykule wskażemy Ci, jak dobrze wykonać wspomniany rodzaj pracy. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tekstem.

Sprzątanie po remoncie — podstawowe zasady

Pierwszą zasadą, która obowiązuje profesjonalne firmy sprzątające (takie jak na przykład Extra Cleaning), jest rozpoczęcie od górnych partii lokalu, a skończenie na dolnych. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na działanie grawitacji. W sytuacji, gdyby sprzątanie poremontowe rozpoczęło się od odkurzania i mycia podłóg, a następnie na posadzce pojawiłoby się zabrudzenie będące wynikiem ścierania pyłu na półkach pod sufitem, firma sprzątająca musiałaby wykonywać dwukrotnie tę samą pracę.

Drugą zasadą, jest sprzątanie najpierw na sucho, a dopiero potem na mokro. Dlaczego? W przypadku, gdy w pomieszczeniu jest mnóstwo pozostałości materiałów budowlanych albo na przykład ziemi, rozpoczęcie pracy na mokro może doprowadzić do pojawienia się błota. 

Kiedy warto zlecić profesjonalistom sprzątanie poremontowe?

Sprzątanie poremontowe w niektórych przypadkach warto zlecić profesjonalistom. Dla przykładu firma Extra Cleaning wykonuje takie prace w błyskawicznym tempie i jednocześnie z wysokim poziomem dokładności. Kiedy jednak zdecydować się na usługi ekspertów? Wiele zależy tutaj między innymi od skali oraz złożoności prac. W sytuacji, gdy są one bardzo obszerne lub skomplikowane, profesjonalne przedsiębiorstwo poradzi sobie znacznie lepiej od amatorów. Jednocześnie zdecyduj się na usługę sprzątania poremontowego wtedy, gdy zależy Ci na czasie. Co prawda wydasz na pracę profesjonalistów pewną kwotę, jednak czas to również pieniądz, a korzystając z usług choćby Extra Cleaning, zaoszczędzisz go naprawdę sporo. 

Sprzątanie po remoncie — podsumowanie

Sprzątanie poremontowe jest zadaniem trudnym dla osób bez doświadczenia. W tym artykule omówiliśmy zatem jego podstawowe zasady, takie jak rozpoczynanie pracy na sucho, a kończenie na mokro, a także zaczynanie od górnych partii pomieszczeń. Trzeba jednak pamiętać, że nawet stosując się do wspomnianych zasad, zadania związanie ze sprzątaniem po remoncie mogą zabrać naprawdę sporo czasu. Taka praca jest również wysiłkiem większym niż zwyczajne sprzątanie mieszkania lub domu. W związku z tym w sytuacji, gdy chcesz zlecić tę usługę komuś innemu, powinieneś postawić na profesjonalistów. 

Jedną z godnych polecenia firm jest w naszym kraju jest Extra Cleaning. Wiele informacji na temat opisywanej w tym artykule usługi jest dostępnych na firmowej podstronie dostępnej tutaj: https://extracleaning.pl/sprzatanie-po-remoncie-warszawa. Z kolei na stronie głównej również możesz zapoznać się z wieloma informacjami dotyczącymi szerszego spektrum usług. W związku z tym sprawdź całą witrynę Extra Cleaning tutaj: https://extracleaning.pl/. Powodzenia!

NAWIGACJA

WYRÓŻNIONE

Tags

Kategorie