artykuły tematyczne

Porady

Artykuły zawierają lokowanie produktu, marki lub wskazanie sponsora

Sprawdź cenne porady dotyczące sprzątania mieszkania!

Zmorą wielu z nas jest samodzielne sprzątanie mieszkania. Powinno się tę czynność wykonywać w miarę regularnie, aby cieszyć się przebywaniem w czystych, schludnych pomieszczeniach. Nie każdy ma na to jednak odpowiednią ilość czasu. Niektórzy chwytają się sprzątania i chcą mieć mieszkanie na błysk po niedługiej chwili. Zamiast nieustannie chodzić sfrustrowanym, warto sprawdzić kilka porad, które mogą pomóc w sprzątaniu! Sprawdź je!

Dokładnie rozplanuj czynności, używaj obydwu rąk do sprzątania i trzymaj środki czystości obok siebie

Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim dobra organizacja. Jeśli z góry zaplanujesz sobie, jakie czynności Cię czekają, w trakcie sprzątania nie będziesz tracić cennego czasu na inne rzeczy. Warto opracować harmonogram, tygodniowy lub miesięczny, który będzie zawierał istotne informacje na temat prac do wykonania. Co ciekawe, sprzątanie mieszkania https://idealnesprzatanie.pl/sprzatanie-mieszkan-warszawa/  nie musi trwać jednorazowo kilka godzin. Możesz proces ten podzielić na znacznie krótsze etapy, do których znacznie łatwiej będzie się zmotywować.

Podczas sprzątania warto używać do pracy obydwu rąk. Najprostszy przykład — jeśli jedną ręką ścierasz, drugą możesz podnosić rzeczy i od razu odkładać je w to samo miejsce. W ten sposób przyspieszysz całą procedurę. 

Zanim zaczniesz sprzątanie, przygotuj środki czystości, które będą Ci potrzebne. To ograniczy nieustanne odrywanie się od sprzątania w poszukiwaniu potrzebnych preparatów.

Skup się na pracy i bądź systematyczny

Podczas sprzątania warto skupić się na tym, co obecnie jest do zrobienia. Aby wyrobić się w ciągu godziny lub dwóch, lepiej jest wyłączyć telewizor bądź wyciszyć telefon. Nieustanne zerkanie na ekran czy odpisywanie na wiadomości może wpłynąć negatywnie na pracę w domu. 

Utrzymywanie porządku to nie tylko sprzątanie mieszkania od góry do dołu jednego dnia. Jeśli postawisz na systematyczne ogarnianie pomieszczeń, podzielisz pracę na etapy, bardzo szybko przekonasz się, że się nie męczysz, a do sprzątania nie musisz się długo motywować. 

Ogranicz ilość posiadanych rzeczy i mebli, a na przyszłość zainwestuj w stację parową!

Kolejna zasada, która odmieni Twoje sprzątanie to pozbycie się niepotrzebnych rzeczy czy mebli z mieszkania. Dlaczego? W ten sposób ograniczysz ilość powierzchni, na których zbiera się kurz. Im mniej szpargałów, tym mniej przedmiotów do podnoszenia podczas ścierania. Jeśli męczy Cię usuwanie kurzu ze zbyt wielu przedmiotów, koniecznie zrób remanent i wyrzuć to, co jest niepotrzebne.

Jedną z mozolnych czynności jest prasowanie. Musimy wykonywać je bardzo często, a jeśli nazbiera się ubrań, możliwe, że spędzisz przy desce do prasowania kilka godzin. Aby przyspieszyć ten proces, warto zainwestować w stację parową. Jest to znacznie wydajniejsze urządzenie, niż standardowe żelazko, które wytwarza silny strumień pary. Wystarczy przyłożyć żelazko do powierzchni ubrania, aby to odzyskało swój elegancki wygląd i nadawało się do założenia.

NAWIGACJA

WYRÓŻNIONE

Fototapety z kwiatami: Przeniesienie natury do wnętrza twojego domu

Porównanie iPhone 15 z poprzednim modelem: jakie innowacje przynosi ten smartfon?

Refluks żołądkowo-przełykowy a dieta

Jak wybrać idealny rower dla dziecka? Poradnik dla rodziców

Sezon grillowy tuż, tuż - Jakie oświetlenie ogrodowe sprawdzi się najlepiej?

Jak skutecznie filtrować wodę w domu?

Co daje regularny relaks w jacuzzi?

Parasole ogrodowe - na co zwrócić uwagę podczas ich wyboru?

Sprawdź, jakie badania profilaktyczne warto wykonywać po 60-tce

Ile kosztuje wykonanie protezy zębowej?

Jak wybrać dobrą agencję pracy dla swojego biznesu?

Eko-dekoracje w Twoim domu: Jak płytki ceramiczne przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju?

Program ochrony przed szkodnikami

Nawożenie trawnika – na co zwracać uwagę przy wyborze nawozu?

Olejek lawendowy w aromaterapii – właściwości i zastosowanie

Ile Kosztuje Zakup Fotobudki 360: Wyjaśnienie i Porady dla Przyszłych Klientów

Zioła ojca Klimuszko – na co się je stosuje?

Jak wybrać kosiarkę dopasowaną do wielkości twojego ogrodu?

Dobór odpowiednich gadżetów reklamowych dla firm do targetowanej grupy odbiorców

Śmieszna bielizna walentynkowa – top wyborów dla par z poczuciem humoru

Tags

Kategorie

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki