artykuły tematyczne

Porady

Artykuły zawierają lokowanie produktu, marki lub wskazanie sponsora

Jaki żyrandol do salonu wybrać?

Planując oświetlenie w salonie warto wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia, jego stylistykę, a także indywidualne potrzeby użytkowników. Najważniejszym źródłem światła są różne wersje lamp sufitowych, wśród których wyjątkowo efektownie prezentują się żyrandole. Jaki model wybrać do salonu? Czym się kierować przy wyborze odpowiedniego oświetlenia?

Weź pod uwagę wymiary pomieszczenia

Wybór żyrandola to nie tylko kwestia upodobań czy stylistyki wystroju wnętrza, ale również konieczność dopasowania źródła światła do wielkości pomieszczenia. W sklepach z oświetleniem można znaleźć proste, nieduże żyrandole, a także rozbudowane – wielopiętrowe lub rozgałęzione, z wieloma źródłami światła. Jeśli salon jest duży i przestronny, warto zdecydować się na równie duży żyrandol, który nie będzie zaburzał proporcji wnętrza. Jego wielkość ma również znaczenie praktyczne – małe żyrandole w dużych salonach nie poradzą sobie z zapewnieniem światła na całej powierzchni.

Zwróćmy również uwagę na wysokość pomieszczenia. Rozbudowane, wielopiętrowe żyrandole najlepiej prezentują się we wysokich wnętrzach. Jeśli całkowita wysokość od sufitu do podłogi jest mniejsza niż 2,5 metra, z żyrandola trzeba będzie zrezygnować na rzecz montowanego do sufitu plafonu. Żyrandole w niskich wnętrzach nie są bowiem w stanie zapewnić odpowiedniego poziomu światła. Nisko wiszące lampy też przeszkadzać w swobodnym korzystaniu z wnętrza.

Jaka stylistyka, taki żyrandol

Żyrandol, podobnie jak każda inna lampa, nie tylko jest źródłem światła, ale również elementem, który przyciąga spojrzenia i buduje klimat. Zawsze powinien więc być dopasowany do stylistyki wystroju wnętrza. Z tym nie powinno być problemu – w sklepach z oświetleniem można obecnie znaleźć tyle modeli żyrandoli, że ich dobranie do wnętrza zajmie kilka chwil. W poszukiwaniu nie tylko efektownych, ale również dobrej jakości lamp do salonu warto zajrzeć na lampywmagazynie.pl.

Jak dobrać żyrandol do stylistyki? Przede wszystkim powinien być dopasowany do tych elementów, które już się we wnętrzu znajdują. W stylu klasycznym i vintage pięknie wyglądają żyrandole z kloszami  kształcie kwiatów. We wnętrzach nowoczesnych można pozwolić sobie na designerskie rozwiązania, asymetryczne kształty, ciekawe połączenia materiałów i faktur. Do stylu loftowego świetnie pasują lampy siatki, ażurowe klosze, a także wiszące, metalowe żyrandole. W stylu glamour można postawić na przepych i zdecydować się na lampy z kryształkami.

Energooszczędne lampy LED

W poszukiwaniu żyrandola do salonu, warto zwrócić uwagę na oświetlenie LED. Lampy ledowe są obecnie dostępne w ogromnej gamie wzorniczej, a jednocześnie zapewniają niewielki pobór energii elektrycznej i niższe rachunki za prąd. W salonie, w którym najczęściej spędzamy wiele godzin w ciągu dnia, dobrze jest mieć oświetlenie, które jest nie tylko efektowne, ale również energooszczędne.

NAWIGACJA

WYRÓŻNIONE

Jak opiekować się osobą z zaawansowaną demencją?

Szkło polimerowe: Jak technologia zmienia świat materiałów budowlanych?

Materiał na okna – co wybrać - jakie okna wybrać

Wybierz elektryczne łóżko obrotowe

Projektowanie wnętrz - sztuka tworzenia przestrzeni, które spełniają marzenia

Adwokat, prawnik czy radca prawny - jaka jest różnica między tymi zawodami?

Chcesz zostać strażnikiem więziennym? Oto co musisz zrobić!

Rytuał pielęgnacji brody: jak właściwie stosować olejki do brody?

Zakupy w sklepie z bielizną – od kącika z koronkami po regał z bokserkami!

Jak oświetlić ścianę za telewizorem?

Materac 140 × 200 – czy będzie odpowiedni dla dwóch osób?

Nowoczesne vs. tradycyjne baterie kuchenne - co wybrać?

Cięcie laserem: Jak technologia przekształca obróbkę metali

Czym jest komora hiperbaryczna i jakie korzyści niesie dla zdrowia?

Kanapa tapicerowana do salonu – parametry, na które powinieneś zwrócić uwagę

Komu powierzyć inwestycję mieszkaniową?

Cement w budownictwie

Piec modułowy - co to?

Krok w jesienną modę – odkryj idealne buty Adidas na sezon 2023

Poznański rynek deweloperski w przyszłości: Trendy, prognozy i perspektywy na kolejne lata

Tags

Kategorie