Mieszkanie to miejsce, które stanowi dla nas azyl, dlatego urządzamy je tak, by czuć się w nim komfortowo.  Obecnie istnieje wiele sposobów na to, by uczynić nasz dom takim, o jakim marzymy. Jednym z nich jest zastosowanie mikrocementu oraz betonu architektonicznego. Elementy z nich wykonane stanowią doskonałą dekorację, a także mają praktyczne zastosowanie. Być może brzmi to niewiarygodnie, ale materiały te pasują niemalże wszędzie.

Mikrocement jest niezwykle cienkim materiałem o grubości kilku milimetrów. Cechuje się także niezwykłą trwałością. Nadaje się w zasadzie wszędzie – doskonale będzie wyglądać zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach domu. Jeszcze do niedawna nikomu do głowy nie przyszłoby umieszczanie wyglądającego surowo mikrocementu chociażby w kuchni czy w łazience. Aktualnie jednak jest to jeden z trendów w wystrojach wnętrz. Materiał ten doskonale pasuje do minimalistycznych, nowoczesnych pomieszczeń. Idealnie komponuje się on z metalowymi, drewnianymi, szklanymi czy ceramicznymi elementami. Pasuje on więc w zasadzie do każdego typu wnętrz.

Jakie jeszcze atuty mikrocementu można wymienić? Przede wszystkim klasyczny wygląd. To właśnie on dodaje elegancji pomieszczeniu, a dzięki swojej prostocie pozwala na łączenie go z różnego rodzaju dodatkami w wielu kolorach i stylach. Daje on efekt industrialnej powłoki, którą z pewnością upodobają sobie zarówno wielbiciele klasycznych wnętrz, jak i amatorzy nowoczesnego designu. Decydując się na wykorzystanie mikrocementu w pomieszczeniach swojego domu, możemy być pewni, że niskim kosztem i niewielkim nakładem pracy wyczarujemy coś, co uczyni nasze mieszkanie wyjątkowym.

Powierzchnia z mikrocementu jest nie tylko estetyczna, ale także wysoce wytrzymała. W związku z tym znakomicie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie niełatwo jest zachować porządek. Dodatkową zaletą jest fakt, iż mikrocement może przybierać takie kolory, jakich zapragniemy, dlatego nie musimy sceptycznie podchodzić do tego typu materiału ze względu na brak sympatii do szarości. Wybór mamy także w kwestii powierzchni materiału – mikrocement może być zarówno matowy, jak i lśniący.

Równie dużą popularnością cieszą się elementy wykonane z betonu architektonicznego. Stosuje się go głównie do przyozdobienia ścian wnętrz i nadania im nowego życia. Tutaj również możliwe jest uzyskanie wymarzonego koloru, ponieważ beton architektoniczny z powodzeniem można barwić. Pozwala to na osiągnięcie oczekiwanego efektu, a przy tym nie będzie to wyglądać zbyt ponuro.

W jaki sposób wykorzystać mikrocement oraz beton architektoniczny w aranżacji wnętrz? Wszystko zależy od naszej wyobraźni. Możemy wykonać z nich podłogi czy ściany. Kwestia dodatków jest oczywiście indywidualna, ale warto pamiętać, że do tego typu wnętrz będą pasować w zasadzie elementy we wszystkich stylach i to za ich pomocą możemy przełamać klasyczny, industrialny wygląd bądź go po prostu podkreślić – w zależności od upodobań. Ciekawym zastosowaniem mikrobetonu jest obłożenie nim wyposażenia domowego. Sprawdza się on na przykład na kominkach, ale równie doskonale będzie prezentował się na umywalce czy blacie. Za jego pomocą możemy unowocześnić nasze meble oraz zakryć ich defekty.

Posiadanie w mieszkaniu elementów wykonanych z mikrocementu oraz betonu architektonicznego, które znajdziemy w ofercie firmy Festfloor, jest doskonałym pomysłem dla osób ceniących sobie wygodę. Materiały te pozwalają na utrzymanie czystości w pomieszczeniach, w których są obecne. Ponadto powierzchnię można uczynić wodoodporną, co szczególnie sprawdzi się w łazienkach. Jest to również świetne rozwiązanie do domów, w których są dzieci, ponieważ materiały te niezwykle trudno jest zniszczyć., łatwo zaś utrzymać je w czystości

Jeśli więc znudziły Ci się tradycyjne ściany czy podłogi lub nie wiesz co zrobić ze starymi, niemodnymi meblami to zastosowanie mikrocementu oraz betonu architektonicznego będzie idealnym rozwiązaniem. W szybkim czasie uzyskasz oryginalny wygląd pomieszczeń i sprawisz, że Twoje mieszkanie będzie wyglądać, jakby należało do gwiazdy Hollywood.

Więcej informacji na Festfloor