Smartfony i inne urządzenia mobilne stały się istotnym elementem życia człowieka. Za ich pomocą można zamawiać jedzenie, sprawdzać połączenia komunikacyjne, robić zakupy, czy rozmawiać z przyjaciółmi. Instalowanie różnych aplikacji ma pomóc w codziennym  życiu i wykonywaniu podstawowych czynności. A gdyby tak można było zarządzać własnym domem z ekranu telefonu?

Dom inteligentny

Dzięki rozwojowi nowoczesnych technologii, dostępne są systemy dedykowane do zarządzania domem. Decydując się na inwestycję w specjalistyczne kontrolery automatyki budynkowej lub na podłączenie bezprzewodowej sieci wi-fi, można sterować różnymi funkcjami. Takie rozwiązanie sprawia, że dom zyskuje miano inteligentnego. Więcej informacji na temat systemów można znaleźć na stronie http://www.zamel.pl. Oprogramowanie może został założone również w mieszkaniu, by życie w nim było wygodniejsze.

Wygodne zarządzanie domem

Dzięki systemom możliwe jest sterowanie domem: światłem – włączanie i wyłączanie oraz zmiana jego natężenia, roletami – podnoszenie i opuszczanie we wskazanych pomieszczeniach. Z pozycji smartfona można również kontrolować pracę urządzeń RTV i artykułów gospodarstwa domowego. W domu dodatkowo system kontroluje również ogrzewanie (koniec z powrotami do zimnych i ciemnych pomieszczeń) i bramy – nie trzeba martwić się, czy wrota na pewno dobrze zamknęły się za wyjeżdżającym samochodem, wystarczy to sprawdzić w aplikacji.

Korzyści

Podstawową korzyścią jest wygoda – domem można zarządzać z pozycji smartofna z dowolnego miejsca na Ziemi. Dzięki aplikacji wzrasta również poziom bezpieczeństwa, ponieważ w każdym momencie można sprawdzić, co się dzieje w nieruchomości Co więcej, systemy są tak zaprojektowane, by dostosowały się do indywidualnych preferencji mieszkańców w ten sposób, by im się wygodnie żyło. Więcej korzyści z instalacji oprogramowania do zarządzania domem znajduje się na stronie https://e-sklep.zamel.pl/.

Sterowanie domem za pomocą smartfona staje się coraz popularniejsze, ponieważ ludzie cenią sobie wygodę życia i funkcjonowania we własnych czterech kątach. Specjalna aplikacja dodatkowo sprawia, że nie muszą martwić się o to, co dzieje się z ich domem, gdy są w pracy lub przebywają na urlopie.