Oświetlenie pełni bardzo ważną funkcję w każdym pomieszczeniu, czego jesteśmy coraz bardziej świadomi. Przedpokoje naszych domów i mieszkań to zwykle pomieszczenia bez okien, często małe i ciasne. Za pomocą światła możemy je odmienić, optycznie powiększyć i dodać charakteru. W jaki sposób wybrać najkorzystniejsze punkty świetlne i jakich lamp użyć? Jak dobrać właściwe oświetlenie do przedpokoju?

Lampy sufitowe i wiszące

Kiedy wybieramy lampy sufitowe do przedpokoju, powinniśmy zwrócić uwagę na kształt pomieszczenia. Jeśli przedpokój jest długi, warto zdecydować się na kilka niedużych lamp zestawionych w odpowiedniej odległości od siebie. Mogą to być klasyczne lampy lub reflektory sufitowe, które są doskonałym źródłem światła centralnego, ponieważ zapewniają równomierne oświetlenie całego wnętrza – mówi nam przedstawiciel StrefaSwiatla.pl ze sklepem stacjonarnym w Węgrowie. Do wyboru mamy lampy w klasycznym stylu, ekskluzywne lampy sufitowe z kryształami, które przypominają brylanty, czy lampy industrialne. Jeśli nasz przedpokój jest wysoki i chcemy optycznie obniżyć wnętrze, warto rozejrzeć się za ciekawymi żyrandolami, czy lampami wiszącymi o odpowiedniej długości.

Lampy ścienne – kinkiety

Kinkiety doskonale sprawdzą się przy pomieszczeniach niskich – kierując światło z zamontowanych na ścianach kinkietów na sufit, sprawiamy, że przedpokój wydaje się wyższy. Kinkiety to rozwiązanie bardzo funkcjonalne, stanowi dopełnienie oświetlenia centralnego i piękną dekorację. Dają światło skupione i klimatyczne, którym możemy też akcentować detale, takie jak dekoracje ścienne. Ten rodzaj oświetlenia również jest dostępny w wersji klasycznej, eleganckiej, czy minimalistycznej albo industrialnej.

Lampa nad lustrem

Lustro w przedpokoju jest bardzo praktyczne, a jednocześnie optycznie powiększa wnętrze. Dobrym pomysłem na dodatkowy punkt oświetleniowy są lampy dekoracyjne nad lustra, które dają stonowane źródło światła. Lampy nad lustra poprawiają też komfort czynności, które przy nich wykonujemy, czyli na przykład ubieranie się, czy układanie fryzury przed wyjściem z domu. Galerie nad lustro doskonale sprawdzą się także przy obrazach, czy galeriach zdjęć, które mamy zwykle w salonach, czy sypialniach. Mogą w piękny sposób wyeksponować bliskie naszemu sercu pamiątki.

Podsumowując: oświetlenie przedpokoju nie musi się ograniczać do wmontowanych w sufitowe panele halogenów – ciekawych rozwiązań jest znacznie więcej, a wybór lamp różnego typu jest na tyle duży, że bez problemu znajdziemy oświetlenie pasujące do każdego stylu wystroju wnętrz.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły