Rynek przesłon okiennych jest rozbudowany. Dostępnych jest wiele rozwiązań, od tradycyjnych firanek czy zasłon, po nowoczesne rolety rzymskie, czy rolety dzień – noc. Najważniejsze jest, by spełnić oczekiwania klientów i trafić w ich gust. Szeroki wybór powoduje, że każdy znajdzie coś dla siebie, również zwolennicy łączenia rolet i zasłon na jednym oknie.

Funkcjonalne połączenie

Najbardziej efektownie wygląda połączenie rolet rzymskich i tradycyjnych, uszytych z tkaniny zasłon. Kiedyś w miejscu rolety były wieszane firanki, stosowano również podwójny karnisz, by cała konstrukcja mogła się utrzymać. Obecnie takie połączenie ma pełnić kilka funkcji: zaciemniającą w dzień przed naturalnym i w nocy przed sztucznym światłem, osłaniającą wnętrza przed wzrokiem ciekawskich i dekoracyjną. Można to osiągnąć poprzez odpowiedni dobór tkaniny. Planując ozdobienie okien w mieszkaniu, warto również pomyśleć o poddaszu – więcej informacji w artykule: Markizy czy rolety – co wybrać do przesłonięcia okien dachowych?

 

Odpowiedni dobór tkaniny

Decydując się na połączenie rolet i zasłon warto wybrać długie zasłony i sięgając do parapetu roletę, co sprawi, że okno będzie się ładnie prezentować. Przy wyborze tkanin należy pamiętać, by zachować umiar, a tym samym estetykę całego rozwiązania. Do nasłonecznionego wnętrza dobrze wybrać rolety uszyte z ciężkiej tkaniny i zestawić je z lekkimi zasłonami, które sprawią, że po bokach okna nie będzie widać gołej ściany. W pomieszczeniu, w którym jest wystarczająca ilość światła, można uzyskać bardzo ładny efekt dekoracyjny, zestawiając ze sobą lekkie, lejące się zasłony z woalu z roletą uszytą z błyszczącej organzy. Warto wzbogacić całość kompozycji poprzez fantazyjne upięcie tkaniny zasłonowej. Ciężkie zasłony idealnie sprawdzą się we wnętrzu, które ma zostać zaciemnione na noc. Ich połączenie z tiulową roletą pozwoli ukryć wnętrze i zachować jego mieszkańcom intymność. Zwolennicy innych rozwiązań do zaciemniania wnętrz mogą zapoznać się z produktami dostępnymi na stronie www.systemysurma.pl.

 

Zwolennicy łączenia rolet i zasłon, dzięki rozbudowanej ofercie tkanin, mają dużo możliwości. Przy wyborze rozwiązania powinni kierować się oczekiwaną funkcjonalnością i do niej dostosować rodzaj tkaniny, z której zostaną uszyte dekoracje okienne.