Projektując łazienkę zastanawiamy się gdzie kupić do niej meble. Czy projekt u stolarza to dobry pomysł? Czy może lepiej skorzystać z gotowych ofert studio meblowych lub sieciówek? Podpowiadamy na co warto zwracać uwagę szukając idealnych mebli do naszej łazienki.

Meble od stolarza - dla kogo

Stolarz może wydawać się określeniem starodawnym, jednak tacy rzemieślnicy wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem i popularnością, zarówno wśród osób meblujących łazienki, jak i kuchnie. Wiele osób korzysta właśnie z takiego rozwiązania: tworzy meble tematycznie do obu pomieszczeń, aby cały dom utrzymany był w jednej stylistyce. Kiedy poprosić stolarza o pomoc? Meble na wymiar to rozwiązanie dla osób, które mają przed sobą wyzwanie w postaci urządzenia skomplikowanego wnętrza na przykład pełnego skośnych ścian i okien dachowych. Problemem w dopasowaniu mebli do wnętrza mogą być także wystające rury, które chcemy zakryć, bądź elementy takie jak piec czy po prostu pralka.

Wybredni, wyjątkowi, wymagający

Osoby, które myślą o meblach od stolarza to niebanalni użytkownicy. Nie kierujmy się do niego, jeśli nie wiemy czego chcemy i nie mamy skonkretyzowanej wizji naszej łazienki. Nie jest on projektantem, a rzemieślnikiem. To po naszej stronie, stoi, aby wymyślić co, z czego i w jaki sposób chcemy mieć wykonane. A on to wykona. Plusem mebli od stolarza jest pewność, że będą trwałe na lata - stworzy je z największą dokładnością. Meble stworzone przez rzemieślnika to sposób na uniknięcie powtarzalności i banału - nikt na świecie nie będzie miał wyposażenia takiego jak my. Dodatkowo będziemy mogli wybrać sobie materiał, jaki tylko nam się zamarzy - drewno bambusowe? Bez problemu, dostaniem to o czym tylko marzymy.

Nie zawsze drożej

Zamówienie mebli na wymiar jest droższe niż kupienie gotowych mebli z sieciówki. Płacimy nie tylko za design, ale za jakość zatrzymana na lata. Do stolarza warto odezwać się także w przypadku, kiedy chcemy odnowić meble, kupione gdzieś indziej, do których mamy wyjątkowy sentyment, bądź chcemy po prostu dokonać korekcyjnej zmiany: wyszlifowanie blatów czy zmiana koloru. Specjalista fachowym okiem oceni, czy warto inwestować w renowację. Zgłośmy się do niego także w momencie, kiedy stare meble po prostu nam się znudzą, ale z uwagi na ich dobry stan nie chcemy ich wymieniać na zupełnie nowe.

Gdzie szukać dobrego stolarza

Aby znaleźć fachowca idealnego, warto poszukać inaczej niż po prostu wpisać hasło w Google. Niestety, nie jest to proste, ale wykonalne. Popytaj znajomych, najlepsze kontakty, są z polecenia – będziesz mieć wtedy rekomendacje kogoś, kto użytkuje meble zrobione przez takiego człowieka, ale także będziesz mógł na żywo obejrzeć jego pracę. Jeżeli nikt z Twojego otoczenia nie ma mebli robionych na wymiar, poszukaj na forach internetowych: to właśnie tam dużo osób dzieli się swoimi udanymi projektami, ale także poleca osoby, tworzące takie projekty.

A może jednak sieciówka?

Meble z sieciówki nie muszą być gorsze niż te zamówione. Liczy się sposób użytkowania. Jeżeli nie eksploatujemy ich bardzo mocno, a nasze wnętrze jest proste i łatwo dobrać do niego gotowe modele, nie warto dokładać dodatkowych pieniędzy na takie projekty. W sklepach znajdziemy bardzo dużo wzorów i kolorów i nawet osoby wstępnie nie wiedzące czego chcą, znajdą coś dla siebie.MS
Artykuł powstał we współpracy z Defra.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły