Rolety plisowane to rodzaj wewnętrznych rolet okiennych o wszechstronnym zastosowaniu. Innowacyjne rozwiązanie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, pozwalając na dokładniejszą regulację poziomu nasłonecznienia oraz ciepła.

Jako alternatywa dla klasycznych firan, zasłon oraz żaluzji, skutecznie zadba o naszą prywatność przed spojrzeniami z zewnątrz, zapewniając nam odpowiedni komfort oraz intymność w pomieszczeniu. Odporne na uszkodzenia mechaniczne i blaknięcie, sprawiają, że są dobrą inwestycją na długie lata.

Rolety plisowane tak zwane plisy to kreatywna wewnętrzna osłona okienna cechująca się wszechstronnym zastosowaniem. Często możemy spotkać się z nazwą roleta harmonijkowa ze względu na jej strukturę, która polega na założonych na siebie lub zgiętych tkaninach. Jest to innowacyjne rozwiązanie pozwalające na regulację poziomu osłony również od dołu, w przeciwieństwie do tradycyjnych żaluzji czy też rolet, które reguluje się tylko od góry. Sprawdza się to w przypadku, gdy promienie słoneczne wpadają przez dolną lub środkową część okna. Zwykła roleta okienna wymagałaby całkowitego zasłonięcia powodując duże zacienienie wnętrza. Plisy okienne umożliwiają zasłonięcie dowolnego fragmentu okna pozostawiając otwartą przestrzeń w pozostałych miejscach.

 

Zastosowanie rolet plisowanych

Estetyka oraz bogaty wybór rodzaju tkanin i wariantów kolorystycznych rolet plisowanych sprawia, że są one idealną dekoracją okna dopasowaną do niemalże każdego wnętrza. Funkcjonalność rolet plisowanych ze sklepu online Mardom znajdzie swoje zastosowanie nie tylko w domach i mieszkaniach ale także w pomieszczeniach biurowych, gdzie odpowiednie zacienienie jest bardzo ważne podczas pracy.

Jedną z największych zalet rolety plisowanej jest możliwość jej montażu na nietypowych kształtach przestrzeni okiennych takich jak okna trapezowe, okrągłe, półokrągłe i tym podobne. Lokalizacja okna także nie sprawia problemu, rolety plisowane będą odpowiednim wyborem również do okien dachowych.

 

Rodzaje rolet plisowanych

Kolejną zaletą rolety plisowanej jest jej łatwość w montażu i demontażu. W zależności od potrzeb możemy zamontować ją zarówno bezinwazyjnie na ramie okna, jak i między listwami przyszybowymi oraz na listwach. Dedykowana prowadnica pozwala również na montaż do okna dachowego.

Najczęściej spotykanymi rodzajami plis okiennych są plisy wolnowiszące, plisy z linką naprężającą oraz plisy z bocznymi prowadnicami.

Rolety plisowane to inwestycja na lata

Zakup rolet plisowanych od zaufanego producenta to inwestycja na długie lata, ponieważ wysokiej jakości rolety plisowane są odporne na eksploatację oraz działanie czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Utrzymanie ich w czystości również nie sprawia problemów. W przypadku codziennych porządków wystarczy przetrzeć materiał z kurzu zmiotką lub wilgotną gąbką, natomiast przy większych zabrudzeniach możliwe jest także czyszczenie na mokro z odpowiednimi środkami czystości.

Warto pamiętać, że rolety plisowane zamówimy przede wszystkim na odpowiadający nam wymiar, a ceny wysokiej jakości rolet plisowanych zaczynają się już od ok. 30 zł.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły