Kto z nas nie marzy o własnym azylu? Miejscu z dala od miejskiego zgiełku, w którym zawsze można się schronić i odpocząć? Rosnącą popularnością cieszą się domy letniskowe, które chętnie zamieszkujemy w okresach wiosennych i letnich.

Tylko od nas zależy gdzie postawimy swój dom letniskowy. Może to być działka rekreacyjna w ogrodzie działkowym, a możemy kupić kawałek ziemi pod lasem czy nad jeziorem. To zależy od naszych preferencji co do sąsiedztwa i okolicy.

Rosnąca popularność domów letniskowych

Budowa domu letniskowego to poważna inwestycja i powinna być przemyślana równie starannie co budowa domu całorocznego. Każdemu z nas zależy na tym, aby dom służył długimi latami i nie wymagał częstych napraw i remontów. Warto więc postawić na firmę z wieloletnim doświadczeniem na rynku nieruchomości, mającą sprawdzone realizacje budowy domów. Przyszłość należy do domów letniskowych budowanych metodą szkieletową, która gwarantuje jakość i szybkie tempo wykonania. Jeśli zależy ci na domu ekologicznym, z naturalnych materiałów i budowanych pod kątem oszczędności, zapoznaj się z ofertą domów drewnianych: http://www.altbud-domy.pl/domy-drewniane/letniskowe. Są nie tylko ciepłe i wygodne. Dzięki zastosowaniu drewna posiadają także piękny i oryginalny design. Jeśli masz w głowie gotową koncepcję swojego domu, możesz zlecić firmie budowę według swojego pomysłu. Jeśli natomiast szukasz inspiracji i gotowych, sprawdzonych rozwiązań, możesz wybierać z przygotowanych wcześniej projektów.

Zalety drewnianych domów letniskowych

Jedną z podstawowych zalet budowy domów letniskowych jest zastosowana technologia szkieletowa. Nie zawiedziesz się, jeśli pragniesz aby budowa przebiegła szybko i sprawnie, ponieważ dom może powstać już w trzy miesiące. Dlaczego tak szybko? Ponieważ budowa odbywa się na sucho, odpadają długotrwałe prace murarskie. To z kolei daje możliwość pracy o każdej porze roku, nawet zimą ponieważ nie jest wymagana temperatura dodatnia. Ponad to rozprowadzenie wszelkich instalacji w domu o konstrukcji szkieletowej jest znacznie łatwiejsze i szybsze, niż w tradycyjnym budynku. Instalacja jest ukryta pod poszyciem ścian, dzięki czemu unikamy wykuwania bruzd. Kolejną zaletą drewnianych domów letniskowych jest znacznie niższy koszt ich ogrzewania. Ściany na całej grubości są izolacją cieplną. Dzięki temu w niskich temperaturach dłużej i skuteczniej utrzymują ciepło, natomiast latem dają uczucie przyjemnego chłodu. Dlatego drewniane domy letniskowe to nie tylko oszczędność. To także ekologia i zdrowie, ponieważ drewno posiada zdolność samoregulacji wilgotności, tworząc własny mikroklimat. Również cena wykonania takiego domu będzie znacznie niższa od tradycyjnego domu murowanego.