Planujesz dojechać na lotnisko Balice pod Krakowem własnym autem i obawiasz się wysokich kosztów parkowania? Nie musisz płacić za miejsce postojowe jak za zboże! Sprawdź razem z nami, w jaki sposób można zmniejszyć te koszty!

Wielu z nas parkingi przy lotniskach kojarzą się z bardzo wysokimi kosztami. Rzeczywiście, zostawienie auta nawet na godzinę przed portem lotniczym kosztuje znacznie więcej niż w innych lokacjach. Jednak dużo zależy od tego, jaki parking wybierzemy – możemy zarówno trafić na parkingi kosztowne, jak i bardzo tanie. Warto więc wcześniej zapoznać się z różnymi ofertami, aby oszczędzić jak najwięcej.

Im dalej od terminala, tym taniej

Lotnisko Balice pod Krakowem prowadzi własne parkingi – są one zlokalizowane bezpośrednio przy lotnisku. To parking krótkoterminowy Kiss & Fly, który pozwala na darmowe parkowanie przez 10 minut (potem płacimy 10 złotych za każde rozpoczęte 10 minut), a także parkingi długoterminowe przeznaczone dla osób chcących parkować na kilka godzin czy na dłuższy czas.

Parkingi długoterminowe lotniska Balice nie są tanie. Cena za godzinę to 9-10 złotych, natomiast pierwsza doba liczona po 5 godzinach to aż 45-55 złotych. Potem każda kolejna doba to wydatek 15-25 złotych. Nie musimy jednak wcale płacić tak dużo. Bez problemu znajdziemy tańszy parking lotnisko Balice – z tym, że położony nieco dalej.

Tylko 6 złotych za jeden dzień parkowania!

Parkingi prowadzone przez firmy znajdują się na dużym obszarze przy lotnisku Balice. Zwykle zlokalizowane są w odległości kilkuset metrów od terminala. Nie musimy jednak wcale iść na samolot piechotą ze swoimi bagażami. Możemy skorzystać z usługi bezpłatnego transferu – na lotnisko oraz z lotniska.

Parkowanie na takich parkingach przy porcie lotniczym Kraków – Balice jest bardzo tanie. Ceny rozpoczynają się już od 6 złotych za jeden dzień i od 2 złotych za godzinę. Nietrudno policzyć, że w porównaniu z parkingiem oferowanym nam przez lotnisko będziemy mogli zaoszczędzić kilkaset złotych. Rezerwację miejsca można wykonać on-line.