Nadmiar wody kojarzy się przede wszystkim z deszczówką: która utrudnia zabieganym i oczekującym komfortu i wygody także w przestrzeni publicznej ludziom poruszanie się po centrach nowoczesnych miast.

Jednak sprytne systemy odwodnieniowe znajdują obecnie zastosowanie nie tylko jako części wielkich układów kanalizacyjnych ulic i placów. Te inteligentne techniczne rozwiązania mogą obecnie wkroczyć także do wnętrz domów i mieszkań, a konkretnie – do łazienek.

Odwodnienia liniowe

Domowa przestrzeń sanitarna kojarzy się zazwyczaj w dość jednoznaczny sposób: pod źródłami bieżącej wody, czyli różnego rodzaju kranami znajdują się specjalne akcesoria, w których woda zbiera się, a ostatecznie także odpływa, trafiając do rur kanalizacyjnych. Rolę tę pełnią na przykład zlewy umieszczone zazwyczaj na wysokości metra od podłogi. Gdy z kolei mowa o sprzętach, dzięki którym można dokonać gruntownej toalety całego ciała, najczęściej ma się na myśli bardziej tradycyjne wanny (przypominające pod pewnymi względami zlewy) lub prysznice wyposażone w brodziki.

Każde tradycyjne rozwiązanie zakłada, że korzystanie z bieżącej wody musi wiązać się z obecnością jakiegoś wydzielonego miejsca, w którym woda będzie się bezpośrednio zbierać. Liniowe odpływy łazienkowe to coś, co z łatwością, ale i diametralnie odmieni oblicze każdej łazienki.

Odwodnienia liniowe śląsk tego rodzaju to rozwiązania pozwalające zapomnieć o kłopotach, jakich potrafią nastręczyć wanny, a nawet brodziki. Zwłaszcza osobom starszym i niepełnosprawnym może sprawiać niejaką trudność korzystanie z tych tradycyjnych form urządzeń sanitarnych. Odpływy łazienkowe, montowane bezpośrednio w podłodze, pozwalają stworzyć zupełnie nowoczesną aranżację wnętrza, czyniąc je bardziej oszczędnym i estetycznym.

Zarazem może to być idealne rozwiązanie dla każdego, kto ze względów praktycznych wolałby pozbyć się urządzeń, z których korzystanie stwarza potencjalne trudności dla mieszkańców lub nawet zagrożenie dla ich zdrowia. Pokrywa takiego odwodnienia jest zazwyczaj sporządzona ze stali nierdzewnej, która potrafi wizualnie idealnie się skomponować z elementami odgrywającymi rolę wykończenia powierzchni podłogi. Na studzienkach zamontowanych w podłodze z powodzeniem można umieścić płytki ceramiczne.

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki