Oferty mieszkaniowe z rynku wtórnego stają w cieniu atrakcyjnych propozycji spływających od deweloperów. Dlaczego mieszkańcy Warszawy decydują się na zakup apartamentu z rynku pierwotnego?

Czy warto je kupić? Na te i inne pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule!

Ekskluzywność i personalizacja oferty

Zakup apartamentu wiąże się z podjęciem bardzo poważnej decyzji oraz zainwestowaniem wysokich sum pieniężnych. Zanim przystąpimy do przeglądania propozycji, warto wszystko dokładnie przemyśleć. Pod uwagę należy wziąć wszystkie potrzeby przyszłych domowników, czyli: usytuowanie, funkcjonalność oraz infrastruktura osiedlowa.

Apartament zakupiony od dewelopera jest szyty na miarę. W tym określeniu nie ma ani krzty wysublimowanego idealizmu. Wynika to z faktu, iż propozycje mieszkaniowe dopasowują się do zasady: „do wyboru do koloru”. Można przebierać pomiędzy minimalistycznymi kawalerkami, uniwersalnymi mieszkaniami z dwoma lub trzema pokojami oraz przestronnymi apartamentami. Wybiera się lokum, które jest dla nas jak najbardziej satysfakcjonujące pod względem rozkładu. Nie bez powodu użyliśmy związku „szyte na miarę” – jako przyszły mieszkaniec apartamentu możesz dopasować układ pomieszczeń do własnych oczekiwań. Deweloperzy umożliwiają wprowadzenie indywidualnych rozwiązań już w trakcie realizowania inwestycji – wydzielenie garderoby, połączenie kuchni z pokojem dziennym, stworzenie niewielkiej spiżarni do przechowywania przetworów.

Komfort i wygoda

Wykończenie deweloperskie „pod klucz” nie jest obce. W ofercie dla kupujących znajdują się atrakcyjne pakiety, które umożliwiają całkowite wykończenie wnętrz. Po zakończeniu wszystkich prac, do apartamentu można wprowadzić się niemal natychmiast. Za tym rozwiązaniem kryją się dwie zalety. Pierwsza z nich – nie tracisz czasu na poszukiwania firm remontowych, nie jeździsz po sklepach w celu znalezienia wszystkich niezbędnych materiałów do wykończenia. Druga zaleta jest oczywista – prace wykonywane są pod okiem dewelopera, dlatego też nie musisz zwalniać się ze spotkania, aby jechać i doglądać postępu robót.

Deweloper, zanim rozpocznie budowę danego osiedla, zwraca uwagę na atrakcyjną lokalizację. Tańsze mieszkania znajdziemy na peryferiach miast, natomiast innowacyjne apartamenty będą położone w prestiżowej dzielnicy, otoczonej miejskim pędem, znanym centrów miast. Nowoczesne osiedla są dostosowane również do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz rodzin z małymi dziećmi. Brak barier architektonicznych, w postaci nierównych podłoży, stromych zjazdów/podjazdów. Dostępne są również przestronne windy. Deweloper pragnie również urozmaicić osiedlową okolicę – umożliwia postawienie budynków, w których powstaną żłobki, apteki, salony kosmetyczne i sklepy spożywcze - często są to wręcz "mini miasta", budowane wedle ideologii "smart city". O takich podstawach jak ogrodzenie i monitoring nawet nie wypada wspominać, gdyż są one już absolutnym standardem.

Rynek pierwotny okupiony jest dużą konkurencją, zwłaszcza jeśli chodzi o dzielnice, w których aktualnie powstają osiedla, budowane przez kilku różnych deweloperów. Poszukujący mieszkań kuszeni się atrakcyjnymi bonusami, wyżej wspomnianymi pakietami, „pod klucz” oraz zniżkami - jeśli chętni zakupią mieszkanie, przed upływem danego terminu. To atrakcyjna zachęta dla wszystkich, którzy marzą o własnym, nowym lokum.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem Park Place 3

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły