Meble ogrodowe od wczesnej wiosny po późną jesień są nieodłącznym elementem ogrodów, tarasów, a nawet balkonów.

Dzięki nim zyskujemy komfortowe miejsce do codziennego relaksu oraz spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Dobrze dobrane meble są też integralnym elementem aranżacji przydomowych przestrzeni, dlatego przed nadejściem zimy warto o nie odpowiednio zadbać, aby przez długi czas zachowały zarówno estetyczny wygląd, jak i niezbędną dla naszej wygody funkcjonalność.

Pielęgnacja i konserwacja drewnianych mebli tarasowych

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak najwięcej o pielęgnacji i ochronie drewnianych mebli tarasowych, skorzystaj z kompleksowych poradników ekspertów DLH. Korzystając z szerokiego zakresu wiedzy dotyczącej wyrobów drewnianych i kompozytowych, dowiedz się, co zrobić, aby przez długi czas cieszyć się drewnianymi meblami ogrodowymi. Zanim szczelnie zabezpieczysz je przed nadejściem jesiennej pluchy i zimowych mrozów, nie zapomnij o odpowiedniej konserwacji. Po sezonie letnim meble warto nie tylko wyczyścić, lecz także zabezpieczyć przed wilgocią, która może się do nich dostać i przygotować na nadejście kolejnych, długich i ciepłych wieczorów. Metoda sezonowej konserwacji mebli w głównej mierze zależy od tego, w jaki sposób były one pierwotnie zabezpieczone. Wiedząc, że powierzchnia mebli została pokryta farbą olejną, lakierem, lakierobejcą lub olejem, do ponownej konserwacji należy wykorzystać taki sam środek. Zanim jednak przystąpimy do właściwych działań, pamiętajmy o tym, aby dokładnie wyczyścić meble. Jeśli na ich powierzchni dostrzeżemy nieestetyczny rysy, zadrapania czy łuszczącą się farbę, czeka nas dodatkowe wyzwanie. Tego typu skazy należy najpierw usunąć, wykorzystując do tego papier ścierny z grubą powłoką. Kiedy pozbędziemy się wszystkich niedoskonałości, powinniśmy sprawdzić, czy nasza ingerencja nie spowodowała żadnych ubytków w drewnie. Jeśli doszło do takiej sytuacji, ubytki można w prosty sposób wypełnić za pomocą szpachlówki zawierającej mączkę drzewną. Następnie wygładzoną powierzchnię należy dokładnie oczyścić, odkurzyć i odtłuścić. Tak przygotowane meble możemy ponownie zakonserwować odpowiednim preparatem i pozostawić do wyschnięcia. Pozostaje tylko odpowiednie ich spakowanie. Wraz z nadejściem lata nie będziemy się musieli obawiać o stan ulubionego stolika czy wygodnych krzeseł. Wystarczy je przetrzeć wilgotną ściereczką i cieszyć się długimi, ciepłymi wieczorami!

Jak przechowywać drewniane meble ogrodowe podczas zimy?

Po odpowiedniej konserwacji mebli ogrodowych trzeba jeszcze znaleźć dla nich miejsce i odpowiednio zapakować, aby podczas jesieni i zimy nie były narażone na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Niestety nie każdy z nas dysponuje przestronnym strychem, gdzie można magazynować wszystkie mniej lub bardziej potrzebne rzeczy. Na szczęście są inne sposoby! Jeśli nie dysponujecie zamkniętym pomieszczeniem, w którym możesz przechowywać meble, najlepiej pomyśl o tym jeszcze przed zakupem i wybierz meble wykonane z drewna egzotycznego, które zdecydowanie lepiej niż gatunki rodzime radzi sobie z wilgocią. Meble ogrodowe bezpiecznie przetrwają zimowe zawieruchy pod zwykłą wiatą. Pamiętaj jednak, aby nie przykrywać ich zwykłą folią, ponieważ może to doprowadzić do rozwoju grzybów i pleśni. Wybierz solidny, przewiewny pokrowiec, otul nim szczelnie meble i wróć do nich jak tylko wyjrzą pierwsze promienie wiosennego słońca!

Publikacja: insane.agency

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły