Jeśli prowadzisz firmę lub magazyn być może już wiesz, ile korzyści przynosi montaż kurtyn paskowych PCV. Jeśli nie, to wiedz, że z reguły wykorzystuje się je, by skutecznie odseparować dwie przestrzenie.

W ten sposób powstaje szczelna, ale łatwa do pokonania bariera. Jednak w rzeczywistości kurtyny PCV mają o wiele więcej zalet. Przeczytaj, w jaki sposób mogą poprawić komfort pracy i produktywność twojej firmy.

Łatwiejsza komunikacja

Jeśli chcesz odgrodzić od siebie pomieszczenia, to nie musisz instalować ścian, drzwi czy bram. Montaż kurtyny paskowej zapewnia szczelną barierę i łatwy dostęp do kolejnych sekcji. Kurtyny PVC ułatwiają przechodzenie przez otwór wejściowy, gdyż zbudowane są z wielu oddzielnych elementów (taśm), które mogą się rozsuwać niezależnie od siebie.

Po ich zamontowaniu zapewnisz stały przepływ ruchu oraz poprawisz wydajność pracowników, którzy nie będą musieli tracić czasu na każdorazowe otwieranie i zamykanie drzwi. W razie potrzeby przesłonę można również całkowicie zsunąć na boki, zapewniając jeszcze lepszy dostęp do wnętrza.

Takie rozwiązanie dobrze się sprawdza w budynkach o sporym natężeniu ruchu. Warto zauważyć, że kurtyny nie wykluczają montażu standardowych drzwi. Mogą jedynie pełnić funkcję dodatkowej bariery i chronić wnętrze, gdy drzwi lub brama są otwarte.

Oszczędność energii

Każdy obszar w twoim zakładzie może wymagać różnych poziomów temperatury. Wyobraź sobie, że chcesz stale podgrzewać lub chłodzić pomieszczenie w budynku – np. szklarnię lub chłodnię. Ale pracownicy wciąż do niego wchodzą i otwierając drzwi narażają wnętrze na wahania temperatury. To może doprowadzić do utraty właściwości produktów (zwłaszcza spożywczych lub farmaceutycznych), a nawet uszkodzenia pracujących w nim maszyn.

Kurtyna PCV tworzy równie szczelną barierę jak drzwi czy brama. Jej przewagą jest to, że podczas przechodzenia grube elastyczne taśmy rozszczelnią się tylko na ułamek sekundy. W niewielkim zakresie i bez konieczności używania rąk. To wystarczy, by umożliwić wygodną komunikację. Pracownik nie musi pamiętać o zamykaniu drzwi, a co najważniejsze i nie doprowadza do wahań temperatury. W ten sposób możesz skutecznie utrzymywać schłodzone czy ogrzane wnętrze, a to obniża koszty energii.

Inną korzyścią jest to, że nie musisz regulować temperatury w całym budynku, tylko ograniczyć się do wybranej sekcji. Tworząc konkretny obszar działalności skupiający zarówno niskie lub wysokie temperatury, zapobiegasz rozpraszaniu powietrza po całym obiekcie. Ograniczasz skalę mieszania się ciepłego i zimnego powietrza. Ostatecznie zyskujesz kontrolę nad regulacją temperatury w budynku.

Ochrona przed brudem i szkodnikami

Gdy paski PVC są w spoczynku, tworzą nieprzerwaną barierę. Jest ona łatwa do pokonana przez człowieka, a trudniejsza do przerwania dla słabszych zwierząt, gryzoni i insektów. Przez taką przesłonę nie przedostanie się nawet silny deszcz czy kurz. Pomoże to utrzymać czystość w kuchni, restauracji, chłodni, magazynie czy innym pomieszczeniu wyposażonym w delikatne sprzęty.

Mniej hałasu, lepszy komfort pracy

Praca czy odpoczynek w budynku mogą być zakłócone przez różne dźwięki. Ma to miejsce szczególnie w zakładach produkcyjnych, gdzie stale słychać pracujące maszyny, przejeżdżające pojazdy czy stukot narzędzi.

Jeśli z niektórych pomieszczeń w twojej firmie wydobywa się nadmierny hałas, to wiedz, że można temu zapobiec. Chociaż nie wyeliminujesz hałasu w całości, możesz zmniejszyć jego poziom w wyznaczonych obszarach. Dzięki instalacji przesłon paskowych PCV utworzysz strefy cieszy, sprzyjające zdrowiu i produktywności personelu. Wydzielenie wybranych obszarów wpłynie również na poprawę skupienia pracowników. Dzięki kurtynom masz również możliwość tworzenia sektorów pracy. Tańszym kosztem i bez nadmiernej izolacji.

Wygoda w użytkowaniu

Jedną z głównych zalet kurtyn PVC jest łatwość instalacji, konserwacji, wymiany i użytkowania w codziennym środowisku pracy. Kurtyny są proste w instalacji. Wystarczy po prostu wsunąć haki do metalowego toru, który jest przymocowany do górnej krawędzi otworu. Są one znacznie łatwiejsze w montażu niż drzwi przesuwne. Z łatwością wymienisz również zużyte pojedyncze paski, bez konieczności demontażu całej przesłony. By utrzymywać kurtynę w czystości, wystarczy co jakiś czas wyraźnie zabrudzone paski odczepić i wymyć wodą z detergentem.

Trwałość

Kurtyny z PVC są elastyczne i wytrzymałe na mechaniczne uszkodzenia, dzięki temu sprawdzają się w wielu pomieszczeniach. Z ich niezawodności mogą korzystać przeróżne fabryki, sklepy i magazyny. Doskonale sprawdzą się w miejscach, gdzie potrzebujesz bariery, przez którą często przejeżdżają ciężkie maszyny. Chociaż paski są solidnie wykonane, z łatwością się zginają podczas przechodzenia.

Uniwersalne zastosowanie

Trudno określić firmy, w których można zrobić użytek z zasłon PCV, gdyż mają one zastosowanie w przeróżnych miejscach. Przykładowo w restauracji ułatwią utrzymywanie czystości i ochronią przed przedostawaniem się dźwięków do sali dla gości. Montując je w chłodni, zapewnisz lepszą izolację termiczną i większe oszczędności. Z kolei w magazynie mogą posłużyć nie tylko do usprawnienia transportu, ale też do wydzielania działów i sekcji dla pracowników. Sprawdzą się również w zakładach produkcyjnych, halach, rzeźniach, klubach i dyskotekach,. Zasłony można w instalować nie tylko w obiektach, ale również samochodach dostawczych.

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy cię, jak wiele zyskasz, decydując się na montaż kurtyn paskowych w twojej firmie. Jeśli to wciąż dla ciebie za mało i chcesz zdobyć jeszcze więcej informacji, wejdź na stronę www.kurtynypcvpaskowe.pl

loading...

Porady dla czytelników

loading...
loading...