Olsztyn jak i całe Województwo Warmińsko-Mazurskie od wielu lat stawia na dynamiczny rozwój gospodarczy całego regionu. Inwestorzy, którzy decydują się rozpocząć działalność, często potrzebują w krótkim czasie wybudować hale.

W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem może okazać się budowa hal stalowych.

Hale stalowe posiadają wiele zalet, dlatego cieszą się dużą popularnością wśród inwestorów. Po erze budowania hal, magazynów, obiektów itd. z ciężkiego betonu, hale i obiekty stalowe dokonały prawdziwej rewolucji w budownictwie. Powstają w krótkim czasie za stosunkowo niską cenę, cechują się lekkością konstrukcji, mają dużą rozpiętość przy niewielkiej liczbie podpór. Hale stalowe mogą być z dachem jedno-, dwu- lub wielospadowym. Projekty można tak sporządzić, aby w przyszłości móc obiekt rozbudować. Przy budowie hal stalowych nie stosuje się spawanych połączeń montażowych. Konstrukcje stalowe są skręcane na miejscu za pomocą śrub. W zależności od zamówienia, konstrukcja może powstać z tradycyjnej blachownicy lub z blachownicy z falistym środkiem. Do budowy ścian stosuje się płyty warstwowe, które są wypełnione rdzeniem z poliuretanu, wełną mineralną, styropianem bądź pianką odporną na ogień. Płyty warstwowe są nowoczesnym materiałem budowlany. Dzięki wysokiemu profilowi płyty zapewniona jest szczelność i sztywność konstrukcji. Wypełnienie zapewnia dobrą izolację – nie ma więc potrzeby dodatkowych uszczelnień pomiędzy nimi. Są estetyczne i łatwe w montażu.

Budowa hal stalowych opanowała cały świat. Natknąć się na nie można na każdym terenie – od nizin po góry. Budowane są również w rejonach nadmorskich. Aby konstrukcje nie ulegały korozji (zwłaszcza w zetknięciu ze słonym powietrzem i wodą), blacha pokrywana jest cynkiem – ta jest najodporniejsza na korozję lub specjalnego rodzaju farbami epoksydowo – poliuretanowymi. W razie potrzeby konstrukcje hal stalowych zabezpieczane są farbą ognioochronną.

Hale stalowe idealnie nadają się pod hale produkcyjne, magazynowe, sportowe, handlowe, logistyczne, rolnicze, targowe i hale specjalnego przeznaczenia jakim są biura.

Tereny województwa warmińsko – mazurskiego idealnie nadają się pod inwestycje. Przejęcie niektórych terenów pod budowę może być prawnie skomplikowane. Może być nieuregulowana sprawa własności terenu, mogą być rozbieżności w mapach geodezyjnych, mogą zostać wydane niekorzystne decyzje administracyjne. W takiej sytuacji z pomocą rusza adwokat olsztyn. Świadczy usługi z zakresu prawa budowlanego, administracyjnego i cywilnego. Sporządza wnioski o wydanie pozwoleń na budowę, kieruje wnioski o zmianę decyzji administracyjnej, o wznowienie postępowania lub o sprostowanie decyzji. Reprezentuje klienta przed organami administracyjnymi pierwszej i drugiej instancji, w tym centralnymi i naczelnymi.

loading...

Porady dla czytelników

loading...
loading...