Do tej pory przepływowe ogrzewacze wody stosowane były tylko w domach jednorodzinnych. Obecnie coraz częściej znajdują jednak zastosowanie także w miejscach użyteczności publicznej takich jak baseny, szpitale, hotele czy restauracje.

Jakie są zalety podgrzewaczy przepływowych?

Szybkość działania
Podgrzewacze przepływowe pozwalają nie tylko na masowe zaopatrzenie w wodę użytkową, ale przede wszystkim na uzyskanie jej niezwykle szybko. To rozwiązanie idealne w miejscach, gdzie dostarczenie dużej ilości ciepłej wody powinno odbywać się natychmiastowo oraz bez strat na jej przygotowanie czy magazynowanie.

Oszczędność miejsca
Tradycyjne rozwiązania podgrzewania wody w masowej ilości wymagały posiadania kotła i zasobnika, które nie tylko zajmowały miejsce, ale często niosły też za sobą straty związane z magazynowaniem wody. Tymczasem podgrzewacze przepływowe są urządzeniami kompaktowymi, a jednocześnie pozwalają wyeliminować element instalacji, jakim są zasobniki. To z kolei niesie za sobą obniżenie kosztów inwestycji, zauważalnych już w momencie eksploatacji urządzenia – obniżenie kosztów zużycia energii sprawia, że już od pierwszych miesięcy użytkowania inwestycja zaczyna się zwracać. Ciepła woda ogrzewana w sposób przepływowy gwarantuje także łatwość obsługi dzięki regulacji termostatycznej i stałe otrzymywanie wody o niezmiennej temperaturze dostosowanej do potrzeb użytkowników.

Niższe koszty użytkowania
Podgrzewacze przepływowe pozwalają zaoszczędzić nie tylko na samym magazynowaniu wody. Przez to, że jest ona podgrzewana na bieżąco, nie pojawiają się również straty ciepła przez ścianki rur. Co więcej, podgrzewana jest tylko potrzebna ilość wody, a więc zużycie energii jest minimalne, a tym samym koszty eksploatacji są możliwie jak najniższe. Najnowszy ogrzewacz wody potrafi także wykorzystać wstępnie podgrzaną wodę, współpracują więc z układami solarnymi i pompami ciepła, tym samym jeszcze bardziej obniżając koszty użytkowania. Dodatkowo takie rozwiązanie pozwala na zaopatrywanie obiektu zarówno w ciepłą wodę użytkową, jak i na potrzeby centralnego ogrzewania.

Bezpieczeństwo
Nowe podgrzewacze zazwyczaj wyposażone są w elementy zapewniające bezpieczeństwo użytkowania takie jak jonizacyjny czujnik płomienia, czujnik temperatury wody na powrocie czy zamknięta komora spalania, która pozwala na sprawną pracę niezależnie od ilości powietrza w pomieszczeniu. Co więcej, w urządzeniach przeważnie stosowany jest aż trójstopniowy system zabezpieczeń, dzięki czemu właściciele obiektów użyteczności publicznej mogą instalować urządzenia bez obaw o bezpieczeństwo użytkowników.

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki